DŮLEŽITÉ INFORMACE

  • Důležité sdělení!
    Dne 20.12.2022 od 16:00 hod. se v prostorách školy uskuteční Vánoční odpoledne pro rodiče, více informací obdržíte prostřednictvím IS Bakaláři.

GYMNÁZIUM DĚČÍN

GYMNÁZIUM DĚČÍN

Od letošního školního roku se studenti primy učí biologii podle ekologického konceptu. Nejedná se jen o nové učebnice, ale o komplexní změnu učebních osnov a školního vzdělávacího programu, který sice redukuje množství učiva, ale zároveň poskytuje studentům znalosti v mnohem větších souvislostech.

Dále mají studenti napříč všemi ročníky zúčastnit se celé řady dalších, ekologicky zaměřených přednášek, interaktivních programů, exkurzí a soutěží. Tak například v říjnu proběhla pro studenty 1. a 2. ročníků přednáška o ochranářském programu Kukang, v listopadu se studenti tercie a kvarty účastnily interaktivního programu o bezodpadovém hospodaření a družstvo kvarty se účastnilo krajského kola Ekologické soutěže v České Lípě, kde nakonec skončili na krásném 6 místě. Na prosinec čeká studenty Ekologická výzva: zelené Vánoce.

 

12

Dne 9. listopadu proběhlo ve Varnsdorfu okresní kolo šachového turnaje středních škol, v němž naši školu reprezentovaly dva týmy šachistů. Týmy gymnázia obsadily 1. a 2. místo. Obě gymnaziální čtveřice se postavily reprezentantům z Varnsdorfu a dalších škol okresu. Obě si vedly velmi dobře a o výhře rozhodl až vzájemný zápas, v němž tým Gymnázium Děčín B ve složení Michal Papoušek, Štěpán Šípal, Tobiáš Koštejn a Jan Chadraba, porazil tým Gymnázium Děčín A. Nyní pravděpodobně oba týmy čeká krajské kolo, které proběhne v únoru, mají tedy necelé 3 měsíce na přípravu.

Jan Chadraba, C4.A

ach

DKGD nabízí na 25. října představení 294 statečných, které uvede Divadlo pod Palmovkou v režii Tomáše Dianišky. Čeká vás doku-fikční hra podle skutečné události o zákulisí největšího hrdinského činu našich dějin, připomenete si atentát na Heydricha jako alternativní  akční béčko. Uvidíte jiný, hodně netradiční pohled na událost, jíž se seriózně věnujeme i v hodinách dějepisu. Inscenace získala ocenění v Cenách divadelních kritiků za Poprvé uvedenou českou hru v roce 2020, a byla nominována na Cenu Marka Ravenhilla za rok 2020.

Zájemci (100 Kč) se mohou závazně hlásit do páteční velké přestávky (21. 10. 2022) v kabinetu ČJL u mne.

Mgr. Milan Šonka

rijen dpkg

Strana 1 z 99

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru