Dějepis

Členové předmětové komise

Jméno a příjmení telefon e-mail
Luboš Chmel 412 704 147 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Pavla Adamová 412 704 136 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Iva Jeníčková 412 704 155 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Milan Šonka 412 704 143 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
PhDr. Josef Urbánek 412 704 155 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Kateřina Vokálková 412 704 143 kvokalkova@ gymnaziumdc.cz

 

Maturitní zkouška se skládá nejen z odpovědí na maturitní otázky, její součástí je i práce s historickými dokumenty a historickými pojmy - viz Dokumenty

Maturitní okruhy jsou umístěny na školním serveru www.gymnaziumdc.cz.

Informace o nové podobě připravované maturitní zkoušky a ukázkové verze testových úloh naleznete na stránkách http://novamaturita.cz/.

 

Výuka

Ve všech ročnících víceletého i čtyřletého studia vyučujeme podle ŠVP, které nahradily dřívější osnovy. Tyto školní vzdělávací plány jsou k nahlédnutí na webových stránkách školy.

Podle ŠVP jsou zpracovány i tematické plány volitelných seminářů z předmětu dějepis - viz Dokumenty.

Dějepis je vyučován v 1. - 7. ročníku víceletého a 1. - 3. ročníku čtyřletého gymnázia s dotací 2, v posledním roce pak 3 vyučovacích hodin týdně. V posledním ročníku studia je pravidelně vypisován dvouhodinový volitelný předmět Dějepis a výběrový Dějepisný seminář, oba orientované na prohloubení dějepisného učiva a seznámení se s dějinami děčínského regionu.

V rámci předmětu se konají pravidelné regionální exkurze pro žáky nižšího gymnázia a výběrové exkurze pro studenty vyšších ročníků. Škola umožňuje studentům zapojit se také do mimotřídních dějepisných aktivit, jako např. Letní škola historie, pořádaná FF UJEP, přípravné kurzy FF UJEP apod.

Každoročně také pro studenty posledních ročníků připravujeme projektový den s různou historickou náplní, ovšem společným tématem - Nesvoboda v našich dějinách.

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

DOTAZY

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

PRACOVNÍ MÍSTA

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

PROPAGAČNÍ MATERIÁLY

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru