• Kariérní den 2024
  Kariérní den 2024
 • Projektový den 2024
  Projektový den 2024
 • Berlin 2024
  Berlin 2024

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • -
  Opravné ročníkové zkoušky proběhnou 27.8. a 30.8.2024 od 09:00.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Slavnostní podepsání Memoranda o spolupráci mezi Ústeckým kraje a společností The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation, o.p.s., které se 16. 9. 2021 zúčastnili i zástupci DofE Gymnázium Děčín Mgr. Olga Česneková a Mgr. Jaroslav Peřka.
 IMG 2705

Ve školním roce 2019/2020 se programu DofE účastnilo celkem 13 žáků a žákyň naší školy. Společnou aktivitou pro pět děvčat se stala pomoc pro zájmový kroužek Krůčky. Ten se věnuje handicapovaným dětem a naše účastnice uspořádaly v jeho prospěch charitativní běh v rámci oslav 120. výročí založení naší školy. Kvůli nepřízni počasí byl charitativní běh změněn v charitativní překážkovou dráhu v prostorách školy. I tak se podařilo vybrat celkem 6200,- Kč, které byly předány vedoucí kroužku Ditě Szymanské.

 https://krucky.webnode.cz/

Program DofE je příležitostí, jak získat nové přátele, silné zážitky a užitečné dovednosti. Od jeho založení se programu zúčastnilo už přes osm milionů mladých lidí z celého světa a k nim se můžeš přidat i ty.

Program DofE je tady od toho, aby ti pomohl zdolat výzvy, které bys chtěl(a) překonat a splnit si sny, které máš. V programu DofE se budeš dlouhodobě a pravidelně věnovat aktivitám ve čtyřech oblastech: rozvoj talentu, dobrovolnictví, sport a dobrodružná expedice, na zlaté úrovni navíc vyrazíš na akci s pobytem. Vstup do programu je dobrovolný a jeho účastníci mezi sebou nesoutěží.

Přehled oblastí a aktivit, ve kterých lze DofE plnit.

Pro bližší informace se můžeš obrátit na Mgr. Olgu Česnekovou a Mgr. Jaroslava Peřku.

Program DofE je celosvětový program neformálního vzdělávání pro mladé lidi ve věku od 14 do 24 let, který založil v roce 1956 britský princ Philip, manžel královny Alžběty. Mladí lidé si v něm stanovují cíle ve čtyřech základních oblastech, jimiž jsou rozvoj talentu, sportovní aktivita, dobrovolnictví a dobrodružná expedice, a s pomocí dospělého mentora usilují o jejich splnění. Za překonání svých výzev získávají Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu z rukou významných osobností. Po celém světě se programu účastní na 8 milionů studentů, v České republice je do DofE nyní zapojeno přes 3000 mladých lidí.

 

Žáci gymnázia pomáhají Děčínu

V rámci projektu DofE se žáci zapojují do celé řady dobrovolnických činností, které dokumentují prostřednictvím fotografií a krátkých komentářů. Dobrovolnické aktivity si žáci volí pouze na základě vlastních představ a potřeb. Nejčastěji si žáci volí úklid a třídění odpadků ve svém nejbližším okolí.

 

Dnes jsem byla s kamarádkou sbírat odpadky na cyklostezce v úseku Staré Město - Březiny. Překvapilo nás, kolik odpadků jsme nasbíraly už během první čtvrthodiny.(Adéla)

 

Jako další aktivita vede u našich účastníků doučování dětí a to například pod záštitou Charitního sdružení Děčín.

 

Dnes jsme společně prošli domácí úkoly z AJ a dále jsme se věnovali fyzikálním veličinám. Už po prvním doučování je vidět, že to má smysl.(David)

 

Další účastníci zvažují pomoc v děčínském útulku, zoologické zahradě nebo domově seniorů. Doufáme, že podobných aktivit bude jen přibývat a přejeme všem účastníkům hodně zdaru při plnění své ceny.

Má to cenu.

Mgr. Jaroslav Peřka

 

 

 

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru