• Kariérní den 2024
  Kariérní den 2024
 • Projektový den 2024
  Projektový den 2024
 • Berlin 2024
  Berlin 2024

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • -
  Informace pro žáky budoucích 1. ročníků a primy v roce 2024/25: Schůzka s rodiči žáků primy se koná 17.6. od 16:30 hod. Schůzka s rodiči žáků čtyřletého studia se koná 18.6. od 16:30 hod.  

Ústřední kolo Biologické olympiády kategorie A

Po mnoha letech jsme mohli naši školu reprezentovat na celostátní úrovni. Ve dnech 22.-26. dubna 2024 se konalo v Olomouci Ústřední kolo Biologické olympiády kategorie A, Markéta Brůnová, studentka septimy naší školy, obsadila ve velké konkurenci 36 nejlepších mladých biologů z celé republiky 24. místo.

Moc gratulujeme a přejeme mnoho chuti a elánu do další práce.

RNDr. Dana Šonková

diplom

Juniorská maratonská štafeta

Studenti gymnázia se dne 9. dubna 2024 úspěšně zúčastnili juniorské maratonské štafety v Ústí nad Labem a dokázali si zajistit druhé místo v kraji. S úžasnou kombinací odhodlání, vytrvalosti a týmové práce dosáhli vynikajícího výsledku. Celá štafeta, složená z deseti studentů (M. Navrátil, J. Nesměrák, E. Hauznerová, A. Slavík, A. Hladíková, O. Jabor, M. Pintaudi, O. Baco, A. Švajka, J. Miškovský), společně zaběhla celý maraton, což je obdivuhodný úspěch sám o sobě. V druhé polovině závodu to vypadalo na bronz, avšak díky neuvěřitelným výkonům Aleše Švajky a Jana Miškovského se podařilo ve strhujícím finále získat druhé místo v kraji.

Tento úspěch není pouze odrazem individuálního talentu, ale také vynikajícího ducha týmu a tvrdé práce, kterou studenti vložili do přípravy.

Gratulujeme studentům k jejich skvělému výsledku a děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Anežka Dubnová

usti

Úspěchy v Matematické olympiádě kategorií Z6, Z9

Ve středu 3. 4. 2024 proběhlo v DDM Děčín okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z6, do kterého se probojovali po úspěšném zvládnutí úloh domácího kola i dva naši primáni – Anežka Pohořelská a Jakub Rokos. Oba si vedli skvěle, Anežka obsadila krásné 2. místo, Jakub se umístil na 4. – 5. místě.

O týden dříve se konalo krajské kolo MO ve starší kategorii Z9, kde naši školu skvěle reprezentoval Vít Brůna. V konkurenci dalších 24 žáků skončil jako úspěšný řešitel na 5. – 8. místě.

Všem našim účastníků MO gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Pramen pod Vltavou je název jedné z básní studentky C4. A Doroty Poklopové, která získala

2. místo v XXVI. ročníku Literární ceny Vladimíra Vokolka 2023. 

 „Dorotiny básně jsou spíše takové asociativní řetězy, bez větší sevřenosti a ukotvenosti k čemukoli, roztěkané a vláčené tu zvukomalbou, tu rýmem. Každopádně o řemesle básnickém autorka leccos ví, což je fajn začátek.“ Tak zhodnotila básně členka poroty Kateřina Tošková.

 K tomuto úspěchu Dorotě gratulujeme.

Krajská kola jazykových olympiád

Během března 2024 pořádala Obchodní akademie a jazyková škola v Ústí nad Labem krajská kola olympiád v cizích jazycích. Všechny na naší škole vyučované jazyky tam měly své zastoupení.

ANGLIČTINU reprezentovala vítězka okresního kola Ester Parohová z V6.A, v krajském kole se umístila na 6. místě. Poprvé mělo naše gymnázium zastoupení i ve ŠPANĚLŠTINĚ. Alžběta Plachá z V4.A vybojovala v kategorii pro nižší gymnázia krásné 3. místo. Kategorii pro střední školy uhájila Kateřina Čičáková z C2. C na 6. místě. NĚMČINU již tradičně zastupovala Emma Paldusová z V7.A, rovněž vítězka okresního kola, v kraji obsadila těsné 2. místo a je náhradnicí do celostátního kola. Za FRANCOUZŠTINU škola vyslala Emmu Takamtsu z V3.A za nižší kategorii a Soňu Šípalovou z V5.A za starší kategorii. Děvčata obsadila zaslouženě 5. a 7. místo.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Strana 1 z 31

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru