DŮLEŽITÉ INFORMACE

Přírodovědný klokan

Dne 10. 10. 2018 proběhla na naší škole soutěž Přírodovědný klokan, kterou každoročně organizuje Přírodovědecká fakulta UP v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Do soutěže se z naší školy zapojilo celkem 154 žáků, a to ve dvou kategoriích – Kadet a Junior. V každé kategorii žáci řešili celkem 24 testových úloh z biologie, fyziky, chemie, zeměpisu a matematiky. Nejlepších výsledků dosáhli Ondřej Švihnos v kategorii Kadet (žáci tercie a kvarty) a Marek Bednář v kategorii Junior (žáci 1. a 2. ročníků, kvinty a sexty).

1. místo v okresním finále

Ve středu 17. 10. 2018 se uskutečnilo okresní finále ve stolním tenise středních škol okresu Děčín. Družstvo Gymnázia Děčín si v chlapecké kategorii vedlo velmi dobře. V turnaji, kterého se účastnilo 6 škol, si postupně poradili s družstvem SPŠSS a D Děčín 4:3, dále pak celkem hladce porazili naši chlapci družstva SOŠ Ruská Děčín, Gymnázium Rumburk a EOA Děčín, a to shodným výsledkem vždy 4:1. Posledním soupeřem v turnaji byla  VOŠ a SPŠŘ a lodní dopravy Křešice, vítězství 4:2 a bez porážky v celém turnaji jasné 1. místo. Tak to byla jízda našeho týmu v OF. Tímto umístěním si také chlapci vybojovali postup do krajského finále, které proběhne 6. 11. 2018 v Litoměřicích. Blahopřejeme všem členům týmu ke krásnému výsledku a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy. Družstvo Gymnázia Děčín hrálo v sestavě Vojtěch Grubr, Radek Štulc, Láďa Trčka a Michal Záruba. Družstvo v soutěži vedl Oldřich Kadlec.

 

Děčínské Matematické Klání na Gymnáziu

Dne 13.9. proběhl v aule Gymnázia Děčín první ročník Děčínského Matematického Klání.

 

Celkem třináct čtyřčlenných skupin se ve čtvrtek 13.9. rozhodlo poměřit své matematické, logické ale i strategické dovednosti v Děčínském matematickém klání. Jejich úkolem zde bylo řešit nejen obvyklé školní úlohy, ale také netradiční úkoly vyžadující notnou dávku matematického myšlení. Důležitou však byla i strategie, kterou soutěžící týmy zvolily ve hře, jež běžela na pozadí celé soutěže, neboť i ta jim mohla přinést body do koncového pořadí týmů.

Své zástupce do Děčínského Matematického Klání vyslalo pět děčínských škol - Gymnázium Děčín, ZŠ Dr. M. Tyrše, ZŠ Školní 5, ZŠ Na Stráni a ZŠ Vojanova. Všichni se statečně prali a počítali až do posledních chvil. Vítěz, bohužel, může být jen jeden. Tím se v této soutěži stal tým Gymploidi#1 z Gymnázia Děčín, druhou příčku pak obsadila skupina s názvem Gymploidi#2 taktéž z Gymnázia, třetí místo pak vybojoval tým Bezejmenní ze školy ZŠ Dr. M. Tyrše.

Celá akce však nebyla pouze o počítání a soutěžení, v jejím závěru mohli účastníci vyslechnout zajímavou přednášku o korespondenčním semináři Pikomat, jehož organizátoři uskutečnili právě i Děčínské Matematické Klání.

Strana 1 z 11

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru