DŮLEŽITÉ INFORMACE

• Důležité sdělení!
    Dne 22.06.21 proběhne online schůzka s vedením školy (8leté studium 15:30-16:00, 4leté studium 16:30-17:00) Odkaz pro připojení Vám byl zaslán do emailu, připojte se prostřednictvím aplikace MS Teams / prohlížeče MS Edge.

OFF THE MAIN HIGHLIGHTS (13)

V pondělí 31.května jsme konečně mohli vyrazit na předposlední z plánovaných přípravných expedic - raft na řece Labi. Tuto akci chystáme pro naše partnerské školy, až sem přijedou (červnová mobilita byla nakonec posunuta na příští rok) - je to turistický zážitek a zároveň poznávací aktivita. Z kroužku se mimo dvou studentek, které nomohly, zúčastnili všichni, a moc jsme si to užili.

Měli jsme výborného průvodce Miroslava Rybáře, který nám poutavě a krásnou češtinou, což se jen tak nevidí, vyprávěl o geologii Labského kaňonu, skalních útvarech, živočiších, které u řeky uvidíme, rostlinných endemitech a i o historii a životě podél naší krásné řeky. Nedivíme se, že jsou v úžasu nad tímto kouzelným koutem České republiky i pracovníci z parků z celého světa (jak řekl pan Rybář) a těšíme se, až na raft vyrazíme se studenty a učiteli z Holandska, Litvy a Portugalska příští rok.

MK., ŠO, JP

Ve večerních hodinách jsme se sešli učitelé z projektu, abychom prodiskutovali plánovanou červnovou mobilitu, její přípravu a možnosti uskutečnění či nutnost odložení. Rozdali jsme si úkoly na dalších 10 dní, kde se opět bude pracovat na dalším postupu.

Dále jsme pohovořili o situaci v Portugalsku a Litvě s covidem a ve škole. V Portugalsku je situace velmi 'pozitivní', to jest dobrá, dnes se vrátili do školy i středoškoláci a paní učitelka Leonor zrovna po 18.hodině jejich času dorazila z práce. V Kaunasu v Litvě se uvidí se školou zítra, tam je situace různá. Dále, kolegové z Portugalska jsou již naočkovaní a kolegyně z Litvy čekají na 2.dávku v červnu. V Holandsku dnes nemohli přijít na online, ale víme, že očkování ještě učitelé nemají.

Museli jsme opět konstatovat, že plánování akcí za této situace je úkol nelehký, ale velmi rádi jsme se viděli alespoň online. Opět vše proběhlo v příjemném, přátelském příšeří u počítačových obrazovek:)

Děkuji kolegům Mileně Kmochové a Jaroslavu Peřkovi za spolupráci.

Š.O.

Co-funded by the Erasmus Plus Programme of the European Union

Zhruba po měsíci se sešlo několik studentů ze všech 4 týmů projektu OFF THE MAIN HIGHLIGHTS, tentokráte opět v nových skupinách, aby se lépe poznali a pokonverzovali v anglickém jazyce.

Skupiny do Teams zadala litevská paní učitelka Sandra a v 13:00 jsme se sešli. Sandra měla hodinu, dnes jsem byla na pomoc a případné přerušování studentů hlubokomyslmými otázkami já:)

Zadání bylo na výběr z více možností:

•Show an object that has helped you to survive the covid era or is somehow telling about it.
e.g. Show a musical instrument if you have started playing a new instrument and talk about it.
•Show 3-5 photos of yours to talk about yourself.
•Show a picture of anything else of your choice + prepare a commentary.
•Prepare the task from last online meet if you did not have it or did not have time to finish it.
•Prepare a question you would like to ask about the countries/nations of your partners?
Studenti se samozřejmě bavili i improvizovaně, ptali se k tématům.
Byla to velká zábava a musím s radostí konstatovat, že se nám sešlo několik výborných speakerů v každé zemi a zajímavých osobností, které si mají co sdělit a předat.
Š. O.

V uterý navečer 9. března proběhne setkání studentů a učitelů z projektu OFF THE MAIN HIGHLIGHTS přes Teams. Tuto online videokonferenci pořádá litevské gymnázium z Kaunasu a účastnit se budou i partneři z Holandska z Hengela a Portugalska - u Porta.

Konference byla od prosince několikrát odložena kvůli covidu, naposledy byla hospitalizována koordinátorka Rita z Litvy. Jsme štastni, že naše milá kolegyně je opět zdráva, a že se mohla se vrátit do práce.

Na programu konference jsou kvízy, hry, povídání, info o Litvě.

A další info k projektovým aktivitám, které proběhnou online.

Za naši školu se účastní 11 studentů z kroužku Erasmus Plus a tři učitelé z projektu.

* Projekt je zatím prodloužen do února 2022.

ŠO

Ve čtvrtek 4.března se konala pracovní konference učitelů z projektu OTMH - tedy učitelů naší školy - Mileny Kmochové, Šárky Opatové a Jaroslava Peřky, dále pak kolegů z Portugalska Leonor Marqués, Fernanda Pinha, z Litvy Rity Miliūnienė , Sandry Šimoniūtienė, a z Holandska Karin de Vries. Učitelé spolu komunikují pracovně i přátelsky přes Whatsapp skupinu, nebo email,  nyní se mohli konečně opět sejít online přes ZOOM, neboť bohužel kvůli covidu jejich rodiny nebo oni sami byli postihnuti a nebyla vhodná situace.

Během konference, která trvala celých 120 minut se probrala současná situace v ČR, Holandsku, Litvě, a Portugalsku - situace s covidem v zemi, různá opatření, dále výuka a její formy. V Holandsku se tento týden vrátili po polovinách studenti do školy a v Litvě se mohou scházet skupiny dětí po 5 s učitelem venku.

Dalším tématem bylo informování o a hodnocení současné aktivity jednotlivých týmů, také řešení mobilit, které bychom rádi uskutečnili, nechceme jít cestou virtuálních mobilit, které budou krajní řešení. Procházely se smluvní dodatky od Evropské Unie. Poté se plánovaly se možnosti spojení studentů, když se nemohli setkat během neuskutečněných mobilit. Procházeli se opět cíle projektu a navrhly se konkrétní další online aktivity.

V úterý proběhne online setkání i studentů a učitelů, které tentokrát organizuje Litva.

Děkuji kolegům za účast i během prázdnin.

ŠO

V čtvrtek 11. února 2021 proběhlo vzájemné školení na AUDIO nahrávání, sdílení a editování. Školení proběhlo od 14:45 do 15:30 v anglickém jazyce. Jsme moc rádi, že studenti jsou aktivní i během náročné online výuky.