Tělesná výchova

Členové předmětové komise

Jméno Tel. číslo E-mail
Mgr. Oldřich Kadlec 412 704 137 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Yveta Rašková 412 704 137 yraskova@gymnaziumdc.cz
Mgr. René Skalický 412 704 137 rskalicky@gymnaziumdc.cz
Mgr. Jan Balon 412 704 137 jbalon@gymnaziumdc.cz
Mgr. Václav Lešanovský 412 704 131 lesan@gymnaziumdc.cz

O předmětu

 

  • Katedra tělesné výchovy pro výuku TV využívá kromě vlastní tělocvičny pravidelně i další tělovýchovná zařízení. Tělocvičnu TJ Sokol, tělocvičnu Evropské obchodní akademie, a v rámci možností také venkovní sportovní areál v prostorách ZŠ Dr. Miroslava Tyrše, zimní stadion a plavecký bazén.
  • Pro studenty sekund, kvint a prvních ročníků vyššího gymnázia pravidelně připravujeme a organizujeme lyžařské kurzy, kterých se účastní převážná většina studentů. Využíváme nabídek zařízení v Pasekách nad Jizerou  a v Rokytnici nad Jizerou. Nově jsme zařadili do nabídky LVK v Rakousku, v Alpách - Vysoké Taury.Tento kurz se stal velice oblíbeným a silně obsazovaným. Pro studenty 2.ročníků pořádáme podle nově vzniklých ŠVP týdenní kurz cykloturistiky. Tento cyklokurz je zařazen vždy v měsícic září. Pro studenty 3. ročníků a septim v každém školním roce pravidelně nabízíme sportovní kurzy. Nabídka na výběr je téměř pravidelně stejná, Chorvatsko /míčové a pálkovací hry, plavání, pěší turistika, aj.,/. Letos nově rafty a kajaky na ledovcové řece v Rakousku,  a  třetí  SK nabízíme outdoorové aktivity, který se koná V Janově nad Jizerou. V případě velkého zájmu občas zařazujeme i kurz vodácký tuzemský,případně vysokohorskou turistiku.
  • Naše škola je členem AŠSK ČR a v průběhu celého školního roku se studenti naší školy účastní mnoha sportovních soutěží, které jsou organizovány a vypisovány právě touto organizací. Chlapci i dívky nižšího a vyššího gymnázia pravidelně každý rok reprezentují naši školu na okresních, krajských i vyšších úrovních soutěží. Jedná se především o kolektivní sporty (kopaná, florbal, basketbal, volejbal, stolní tenis, přespolní běh, lehká atletika, sportovní gymnastika aj.). Velmi dobrých výsledků dosahují tradičně chlapci v basketbale a dívky ve volejbale, ale i v lehké atletice, přespolním běhu, chlapci středoškoláci ve florbale ap. Podrobný aktualizovaný výčet sportovních akcí a výsledků najdete na webových stránkách katedry TV, sekce "soutěže a výsledky studentů".
  • Katedra TV nabízí a pořádá pro zájemce z řad vyššího gymnázia a kvarty každoročně na konci kalendářního roku tzv. "vánoční sportování" - soutěže  ve smíšeném volejbale, sálové kopané kopané, florbale a trojkovém volejbale. Stejně tak i příležitostně na konci školního roku organizujeme cykloden pro studenty vyššího gymnázia. Pro studenty prim v rámci hodin TV zajišťujeme desetitýdenní plavecký kurz pod vedením odborných instruktorů z areálu plaveckého bazénu v Děčíně. Dále pak máme zajištěnou pro studentky čtvrtých ročníků a septim blokovou výuku základů sebeobrany ve spolupráci s instruktory Městské policie v Děčíně.V rámci mimoškolní činnosti studenti využívají po dvě odpoledne /ÚT a ČT/ naši tělocvičnu. Úterky slouží k přípravě týmů na kolktivní sportovní soutěže v rámci okresních a krajských kol, a ve čtvrtek se schází pravidelně smíšená skupina skupina studentů a studentek z různých ročníků a hrají ve smíšených družstvech volejbal. Jsme rádi, že alespoň touohle formou můžeme některým studentům, kteří mají zájem poskytnout naše prostory pro tuto mimoškolní činnost. V každém školním roce podle požadavků a potřeb studentů připravujeme v rámci mimoškolní činnosti  studenty na talentové, pohybové zkoušky k přijímacím řízením na vysoké školy.
  • Pomůcky a sportovní potřeby pro činnost naší katedry zajišťujeme ze zdrojů rozpočtu Gymnázia Děčín, ale také z prostředků  Unie rodičů při Gymnáziu v Děčíně a samozřejmostí je i spolupráce se sponzory.Naše škola prošla velikou rekonstrukcí, a došlo k mnoha úpravám a některým vylepšením i pro katedru TV / nové šatny, sociálky atp. / V  některé následné etapě těchto úprav je plánována i výstavba malého venkovního sportoviště v prostorách školního dvora. Ovšem realita může být i jiná. My však věříme, a již teď se velmi těšíme, že se výrazně zlepší podmínky pro studenty naší školy i v oblasti možnosti provozování tělovýchovných aktivit.To by mělo být velkým přínosem pro naši katedru a samozřejmě i pro naše pohybu chtivé a sportovně nasměrované žáky a žákyně.
  • Veškéré metodické plány a informace o obsahu učiva naleznete na těchto stránkách v sekci "dokumenty".

  

 

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

DOTAZY

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

PRACOVNÍ MÍSTA

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

PROPAGAČNÍ MATERIÁLY

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru