• Kariérní den 2024
  Kariérní den 2024
 • Projektový den 2024
  Projektový den 2024
 • Berlin 2024
  Berlin 2024

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • -
  Informace pro žáky budoucích 1. ročníků a primy v roce 2024/25: Schůzka s rodiči žáků primy se koná 17.6. od 16:30 hod. Schůzka s rodiči žáků čtyřletého studia se koná 18.6. od 16:30 hod.  

Tělesná výchova

Členové předmětové komise

JménoTel. čísloE-mail
Mgr. Jan Lajbl412 704 137jlajbl@gymnaziumdc.cz
Mgr. Oldřich Kadlec412 704 137okadlec@gymnaziumdc.cz
Mgr. Yveta Rašková412 704 137yraskova@gymnaziumdc.cz
Mgr. René Skalický412 704 137rskalicky@gymnaziumdc.cz
Mgr. Jan Balon412 704 137jbalon@gymnaziumdc.cz
Mgr. Anežka Dubnová
412 704 137adubnova@gymnaziumdc.cz
Bc. Josef Plachý412 704 145jplachy@gymnaziumdc.cz
Mgr. Sandor Oms Cuellar412 704 137somscuellar@gymnaziumdc.cz

O předmětu

 • Katedra tělesné výchovy pro výuku TV využívá kromě vlastní tělocvičny a přilehlého venkovního hřiště také i další tělovýchovná zařízení. Tělocvičnu TJ Sokol, posilovnu v objektu ČVUT Děčín a v rámci možností také venkovní sportovní areál v prostorách ZŠ Dr. Miroslava Tyrše, venkovní prostory na Mariánské louce, zimní stadion a plavecký bazén.
 • Pro studenty sekundy, kvinty a prvních ročníků vyššího gymnázia máme v rámci ŠVP zařazen lyžařský kurz. Proto pravidelně připravujeme a organizujeme lyžařské kurzy, kterých se účastní až na výjimky (vážné zdravotní důvody) kompletní třídy. Využíváme nabídek zařízení v Albrechticích v Jizerských horách a v Rakousku, v Alpách - Vysoké Taury. Studenti 2. ročníků a sexty mají v rámci ŠVP týdenní kurz cykloturistiky. Tento kurz je zařazen vždy v měsíci září. Také studenti 3. ročníků a septim v každém školním roce v rámci ŠVP pravidelně absolvují sportovní kurzy. Nabídka na výběr je ze tří možností - turistika, outdoorové aktivity a herní kurz.
 • Katedra TV pravidelně na konci školního roku organizuje cyklistický den pro studenty vyššího gymnázia.  Žáci nižšího gymnázia mají v té samé době připraven atletický trojboj. Pro studenty primy v rámci hodin TV zajišťujeme desetitýdenní plavecký kurz pod vedením odborných instruktorů z areálu Aquaparku Děčín. Pořádáme také pro studentky čtvrtých ročníků a septim blokovou výuku základů sebeobrany, a to ve spolupráci s instruktory Městské policie Děčín. V každém školním roce podle požadavků a individuálních potřeb studentů připravujeme v rámci možností studenty na talentové, pohybové zkoušky k přijímacím řízením na vysoké školy.
 • Pomůcky a sportovní potřeby pro činnost naší katedry zajišťujeme dle možností ze zdrojů rozpočtu Gymnázia Děčín, ale také z prostředků  Spolku rodičů při Gymnáziu v Děčíně a samozřejmostí je i spolupráce se sponzory. Naše škola prošla velikou rekonstrukcí, a došlo i k mnoha úpravám a vylepšením - nové šatny, sociálky, venkovní hřiště apod. Tohle vše vytváří zase o něco lepší podmínky pro činnost naší katedry.

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru