DŮLEŽITÉ INFORMACE

• Důležité sdělení!
    Dne 22.06.21 proběhne online schůzka s vedením školy (8leté studium 15:30-16:00, 4leté studium 16:30-17:00) Odkaz pro připojení Vám byl zaslán do emailu, připojte se prostřednictvím aplikace MS Teams / prohlížeče MS Edge.

Vzhledem k situaci s Covid- byly kurzy pro učitele neangličtináře o rok posunuty. Nyní je přívětivá situace bez nutnosti karantény na Maltě, tudíž tam vyrazí všech  6 vyučujících. V UK a Irsku je totiž momentálně karanténa a rovněž omezený výběr kurzů, mnoho se jich nekoná nebo probíhají pouze online.

Již od pondělí 28.června studuje v kurzu v St.Paul's Mgr. Jan Balon - zde je jeho deník, který si během kurzu povede: https://www.instagram.com/gymnaziumdcbein_hanybal/

na Maltu vyrazila i PhDr. Hana Brádková - zde je její deník, který si během kurzu povede: https://www.instagram.com/gymnaziumdcbein_hana/

Oba se přes rok připravovali v kurzu ve škole, jejž vyučovala Catey Borden, naše Fulbright asistentka minuý rok, a kolegyně Mgr. Milena Kochová.

Vedení školy a kolegové přejí oboum účastníkům úspěšné zvládnutí dvoutýdenního kurzu na Maltě.

Š.O.

View the embedded image gallery online at:

V pondělí 31.května jsme konečně mohli vyrazit na předposlední z plánovaných přípravných expedic - raft na řece Labi. Tuto akci chystáme pro naše partnerské školy, až sem přijedou (červnová mobilita byla nakonec posunuta na příští rok) - je to turistický zážitek a zároveň poznávací aktivita. Z kroužku se mimo dvou studentek, které nomohly, zúčastnili všichni, a moc jsme si to užili.

Měli jsme výborného průvodce Miroslava Rybáře, který nám poutavě a krásnou češtinou, což se jen tak nevidí, vyprávěl o geologii Labského kaňonu, skalních útvarech, živočiších, které u řeky uvidíme, rostlinných endemitech a i o historii a životě podél naší krásné řeky. Nedivíme se, že jsou v úžasu nad tímto kouzelným koutem České republiky i pracovníci z parků z celého světa (jak řekl pan Rybář) a těšíme se, až na raft vyrazíme se studenty a učiteli z Holandska, Litvy a Portugalska příští rok.

MK., ŠO, JP

Ve večerních hodinách jsme se sešli učitelé z projektu, abychom prodiskutovali plánovanou červnovou mobilitu, její přípravu a možnosti uskutečnění či nutnost odložení. Rozdali jsme si úkoly na dalších 10 dní, kde se opět bude pracovat na dalším postupu.

Dále jsme pohovořili o situaci v Portugalsku a Litvě s covidem a ve škole. V Portugalsku je situace velmi 'pozitivní', to jest dobrá, dnes se vrátili do školy i středoškoláci a paní učitelka Leonor zrovna po 18.hodině jejich času dorazila z práce. V Kaunasu v Litvě se uvidí se školou zítra, tam je situace různá. Dále, kolegové z Portugalska jsou již naočkovaní a kolegyně z Litvy čekají na 2.dávku v červnu. V Holandsku dnes nemohli přijít na online, ale víme, že očkování ještě učitelé nemají.

Museli jsme opět konstatovat, že plánování akcí za této situace je úkol nelehký, ale velmi rádi jsme se viděli alespoň online. Opět vše proběhlo v příjemném, přátelském příšeří u počítačových obrazovek:)

Děkuji kolegům Mileně Kmochové a Jaroslavu Peřkovi za spolupráci.

Co-funded by the Erasmus Plus Programme of the European Union

Zhruba po měsíci se sešlo několik studentů ze všech 4 týmů projektu OFF THE MAIN HIGHLIGHTS, tentokráte opět v nových skupinách, aby se lépe poznali a pokonverzovali v anglickém jazyce.

Skupiny do Teams zadala litevská paní učitelka Sandra a v 13:00 jsme se sešli. Sandra měla hodinu, dnes jsem byla na pomoc a případné přerušování studentů hlubokomyslmými otázkami já:)

Zadání bylo na výběr z více možností:

•Show an object that has helped you to survive the covid era or is somehow telling about it.
e.g. Show a musical instrument if you have started playing a new instrument and talk about it.
•Show 3-5 photos of yours to talk about yourself.
•Show a picture of anything else of your choice + prepare a commentary.
•Prepare the task from last online meet if you did not have it or did not have time to finish it.
•Prepare a question you would like to ask about the countries/nations of your partners?
Studenti se samozřejmě bavili i improvizovaně, ptali se k tématům.
Byla to velká zábava a musím s radostí konstatovat, že se nám sešlo několik výborných speakerů v každé zemi a zajímavých osobností, které si mají co sdělit a předat.
Š. O.

ONLINE MEETING UČITELŮ VZDĚLÁVAJÍCÍCH SE S PROJEKTEM 'BE IN'

V úterý ve 14.15 proběhlo po delší době setkání učitelů zapojených do projektu BE IN.

Na programu proběhlo:

- zrekapitulování současného stavu

- oznámení o prodloužení projektu o rok

- info o jazykové přípravě učitelů vyjíždějících na mobility

- info o plánovaných, a odložených, mobilitách

- info o proběhlých mobilitách

- info o zdrojích týkajících se projektu

- info o očkovací strategii

Děkuji vedoucí projektu Lence Holubcové a všem kolegům za účast na schůzce či případné puštění ze záznamu.