• Kariérní den 2024
  Kariérní den 2024
 • Projektový den 2024
  Projektový den 2024
 • Berlin 2024
  Berlin 2024

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • -
  Informace pro žáky budoucích 1. ročníků a primy v roce 2024/25: Schůzka s rodiči žáků primy se koná 17.6. od 16:30 hod. Schůzka s rodiči žáků čtyřletého studia se koná 18.6. od 16:30 hod.  

Německý jazyk

Členové předmětové komise

Jméno a příjmení
Tel. čísloE-mail
Mgr. Regina Marková412 704 136Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Ľubomíra Medková412 704 155Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
PhDr. Marcela Škodová412 704 136Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr., Bc. René Skalický412 704 137Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Zuzana Černá412 704 144Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Bc. Dagmar Tvrdíková412 704 146Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O předmětu

Německý jazyk je na škole vyučován jako jako 2. cizí jazyk. Na nižším gymnáziu začínají žáci s druhým jazykem v tercii. Podle ŠVP jsou ve všech ročnících němčině věnovány 3 hodiny týdně. Ve 3. a 4. ročníku si studenti mohou zvolit dvouhodinový seminář německé konverzace. Seminář je určen mírně až středně pokročilým zájemcům, kteří si chtějí zdokonalit svou jazykovou kompetenci, osvojit rozšířenou slovní zásobu, nacvičit řečové dovednosti v běžných situacích, rozšířit znalosti z reálií německy mluvících zemí a vyjádřit své myšlenky, pocity a zážitky.

Každoročně pořádají učitelé němčiny školní kolo olympiády v německém jazyce a vybírají vhodného kandidáta do okresního kola soutěže. Od roku 2014 se studenti vyššího gymnázia zúčastňují mezinárodní online-soutěže Němčinář roku / Best in Deutsch. Studenti maturitního ročníku již tradičně absolvují kulturně poznávací zájezd do Vídně. Na programu bývá prohlídka zámku Schönbrunn s parkem,  architektura svérázného umělce Hundertwassera, historické centrum města se všemi pamětihodnostmi a zábavní park Prater. Dle zájmu a možností školy se nabízí i zajímavá exkurze do Berlína.

Ke zkvalitnění výuky přispívá jazyková učebna v 3. patře, vybavená PC a dataprojektorem. K dispozici jsou nástěnné oboustranné mapy Rakouska, Švýcarska a Německa. Pro zpestření si studenti mohou dle zájmu objednat časopisy pro výuku cizího jazyka, pro mírně pokročilé časopis Hurra! a pro pokročilejší časopis Freundschaft, který nabízí řadu maturitních okruhů a zajímavostí z reálií německy mluvících oblastí.

Používané učebnice

Na nižším gymnáziu, v tercii a kvartě, se používá k výuce učebnice Deutsch mit Max neu + interaktiv z nakladatelství Fraus, na vyšším gymnáziu se jedná o ucelenou řadu učebnic z nakladatelství Klett Direkt neu a Direkt interaktiv a na seminář je vhodná cvičebnice německého jazyka K maturitě bez obav. Všechny používané učebnice objednává škola hromadně a se slevou.

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru