Charakteristika předmětu

Matematika je jedním z klíčových předmětů studia na našem gymnáziu. Tento předmět významně rozvíjí samostatnost, logické a abstraktní myšlení a prostorovou představivost našich žáků. Cílem výuky je zvládnutí matematických nástrojů a dovedností potřebných v běžném praktickém životě i v dalším vysokoškolském studiu.

Volitelné předměty

Matematický seminář ve 3. ročníku

Obsah semináře:

• Mongeovo promítání

• Maticový počet a jeho užití

• Determinanty a jejich užití

• Užití matic a determinantů v analytické geometrii

Pro koho je seminář určen:

Seminář je určen zejména zájemcům o studium na technických a ekonomických vysokých školách, případně pro ty, kteří chtějí studovat pedagogické fakulty v kombinaci s matematikou.

Matematický seminář ve 4. ročníku

Obsah semináře:

• Limita funkce

• Derivace funkce a jejich využití v analytické geometrii

• Užití derivací v praxi

• Integrální počet a jeho praktické aplikace

Pro koho je seminář určen:

Seminář je vhodný pro studenty, kteří se chtějí věnovat technickým a ekonomickým oborům na vysokých školách, případně pro ty, kdo plánují studium na pedagogických fakultách v kombinaci s matematikou.

Cvičení z matematiky ve 4. ročníku

Cílem předmětu je zopakovat a procvičit tematické okruhy z matematiky, které jsou zahrnuty ve společné části maturitní zkoušky z matematiky, a připravit tak žáky na její úspěšné zvládnutí.

Aktivity pro nadané žáky

Studenty podporujeme v účasti na nejrůznějších matematických soutěžích, které organizujeme či zprostředkováváme. Každoročně se jedná např. o Matematickou olympiádu, Logickou olympiádu, Pythagoriádu, MaSo, Matematický náboj aj.

Seznam používané literatury

Nižší ročníky víceletého gymnázia
Sada učebnic a sbírek úloh Matematika pro základní školy – SPN
Vyšší ročníky víceletého gymnázia a čtyřleté gymnázium