• Kariérní den 2024
    Kariérní den 2024
  • Projektový den 2024
    Projektový den 2024

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Dne 24. 2. proběhla na Gymnáziu a Hudební škole hlavního města Prahy Hudební olympiáda, na které naši školu reprezentovala studentka Natálie Schielová (C1.B). Soutěž byla celostátní a skládala se ze čtyř disciplín: zpěvu, intonace a rytmu, testu znalostí dějin hudby a kompozice vlastní skladby. Přestože se Natálii příprava zkomplikovala kvůli nemoci, umístila se v bronzovém pásmu a odnesla si i diplom za intonační čistotu a artikulaci a za originální provedení její vlastní písně s názvem Sen a písně Teď královnou jsem já z muzikálu Kleopatra. Natálii za tento úspěch moc gratulujeme.

Michal Pešek

Hudebni olympiada 2024

Dne 21. 2. proběhlo v děčínském Domě dětí a mládeže městské kolo pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek. Gymnázium Děčín reprezentovala Michaela Zamykalová (V3.A) v kategorii neškolený sólový zpěv a Jindřiška Takáčová (V2.A) se sestrou Emou Takáčovou (V3.A) v kategorii duo. Míša se ve své kategorii umístila na druhém místě a sestry Takáčovy v kategorii duo získaly 1. místo. Všechny tři studentky postupují do státního kola a my jim k tomuto úspěchu blahopřejeme.

Michal Pešek

skrivanek 2024 1skrivanek 2024 2

Na konci ledna se Lucie Hampejsová, studentka oktávy, zúčastnila krajského kola Mistrovství České republiky žáků ve zpracování textů 2024. V kategorii opis předlohy byla jedinou gymnazistkou mezi ostatními soutěžícími, kteří reprezentovali školy s ekonomickým zaměřením. Přesto svým výkonem 395 čistých úhozů za minutu při opisu neznámého desetiminutového textu nechala všechny konkurenty daleko za sebou, s přehledem zvítězila a postupuje do celostátního kola.

K nevšednímu výkonu Lucce blahopřejeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Markéta Bednářová

Výsledková listina

Dne 30. ledna proběhlo okresní kolo olympiády v českém jazyku, do nějž  postoupili naši nejlepší češtináři, kteří obsadili přední příčky v kole školním. V 1. kategorii (žáci ZŠ, tercií a kvart) se ve velké konkurenci téměř 40 žáků na hezkém 4. místě umístila Dita Hejlová (V3A). Podobně se dařilo Monice Slavkové (C2A) ve 2. kategorii. Nejlépe si vedla Julia Kratochvílová (C3C),  která získala mezi všemi středoškoláky krásné 2. místo a v březnu bude hájit barvy naší školy v krajském kole.

Všem soutěžícím děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.

Markéta Bednářová

Projektový den

Dne 1. 2. 2024 proběhl tradiční Projektový den maturantů, pozváni byli i zájemci z 2. a 3. ročníků, tentokrát pod názvem HLAVNÍ ROLE – NENÁVIST. Studenti prošli 5 dílnami, zúčastnili se 2 přednášek hostů z FF UJEP, přičemž všechny aktivity směřovaly k hlubšímu poznání HOLOCAUSTU. Vyvrcholením celého dne bylo online setkání s nositelkou státních vyznamenání a děčínskou rodačkou EVOU ERBENOVOU – dle slov studentů setkání, které si s sebou ponesou celý život.

 

PaedDr. Hana Brádková

 

Projektový den n

Dne 1.2.2024 pořádalo Gymnázium a SOŠ dr. V. Šmejkala v Ústí nad Labem ústřední kolo Bobříka informatiky. Do něj postoupilo šest zástupců naší školy (Tomáš Toman, Jakub Vacek, Lucie Hampejzová, Matěj Mišejko, Danylo Sokolov a Vojtěch Dvořák) a hned pět z nich bylo v první desítce! Nejvýše se umístil Tomáš Toman, který byl první z celého Ústeckého kraje a celorepublikově dokonce druhý. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy

bobrik

Jazykové zkoušky Cambridge English, testy pro úroveň B2 a C1

Již druhým rokem se na naší škole konaly zkoušky pořádané Evropským centrem jazykových zkoušek a Jazykovou školou s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o. (www.elec.eu). Studenti převážně 4. ročníků našeho gymnázia společně se studenty dalších škol skládali zkoušky z anglického jazyka na úrovni B2 a C1. Jedná se o certifikáty FCE a CAE zaštiťovaných Cambridge university.

Obě zkoušky se skládaly ze čtyř částí - poslechu, psaného a mluveného projevu a společné části pro slovní zásobu, gramatiku a porozumění čtenému textu. Studenti, kteří ve zkoušce uspěli, mohou certifikát uplatnit jako náhradu za školní část maturitní zkoušky z anglického jazyka.

Úroveň B2, tzv. First Certificate in English, byla určena studentům Gymnázia Děčín v celkovém počtu 31 kandidátů, z nichž pouze dva zůstali těsně pod hranicí minimálního počtu požadovaných bodů potřebných k úspěšnému absolvování zkoušky.

Úroveň C1, tzv. Cambridge Advanced English, byla určena též studentům Gymnázia, kteří se ji zúčastnili v celkovém počtu 10. Všichni kandidáti zkoušku složili úspěšně, dva z nich dokonce s bodovým ohodnocením na úrovni C2, což je nejvyšší možná úroveň dle jazykového rámce.

Velké poděkování za přípravu a celkovou organizaci patří vyučujícím anglického jazyka Mgr. Olze Frontzové a Mgr. Jitce Němcové.

Mgr. Regina Marková

V pátek 19. ledna 2024 se pro studenty 3. ročníku gymnázia konal Kariérní den. Vybrat si tu správnou vysokou školu je často velmi obtížné, a právě třetí ročník je dobou, kdy je nejvyšší čas, aby nad tím studenti začali přemýšlet. Mnoho z nich tak projektový den uvítalo v naději, že jim pomůže v rozhodování.

První hodinu se všichni shromáždili v aule a zúčastnili se přednášky kariérových poradkyň Úřadu práce ČR z Kontaktního pracoviště Děčín pod vedením Mgr. Michaely Houdové. Během přednášky se studenti seznámili se základy tzv. „personal branding“, tedy osobní značky, kterou je dobré začít budovat co nejdříve. Kromě toho jim byly představeny různé užitečné webové stránky, které mohou pomoci s výběrem školy.

Na další dvě hodiny byli studenti rozděleni do tří skupin. S každou pracovala jedna poradkyně. Studenti se blíže seznámili s tím, jak by měl vypadat správný životopis, který sice většinou nemá nic moc společného s přihláškou na vysokou školu, zato je velmi podstatným při snaze získat práci. Co už ale možná může trochu pomoci se samotným přijímacím řízením na VŠ je další téma, na které se tato část programu soustředila, a tou je pracovní pohovor. Něco na ten způsob totiž docela často bývá součástí přijímaček, zejména na humanitní obory. V těchto dvou hodinách tak studenti získali některé důležité praktické znalosti.

Poslední a nejvíce očekávaná část celodenního programu proběhla během 4. a 5. hodiny. Na školu byli pozváni bývalí studenti našeho gymnázia, kteří buď studují, nebo už absolvovali vysoké školy, o které byl mezi studenty zájem. Třeťáci se tak mohli zúčastnit dvou workshopů dle svého výběru, kde jim naši absolventi představili své školy a fakulty, odpověděli na otázky a třeba i pomohli rozhodnout, jestli je ta či ona škola pro konkrétního studenta dobrou volbou. To je totiž velmi důležité zjistit, dokud není moc pozdě.

Kariérní den je na našem gymnáziu každoroční událostí. Je skvělou příležitostí promluvit si v neformálním prostředí s absolventy vysokých škol nejrůznějších oborů a dozvědět se tak i věci, které vám na dnech otevřených dveří ani na veletrhu neřeknou.

Gaja Hommerová, C3.B

LVK Rakousko

Od 7. do 12. ledna 2024 se vybraní studenti z tříd C1A,C1B,C1C a V5A ponořili do světa lyžování během intenzivního lyžařského výcviku. Cestovali jsme mezi různými lyžařskými středisky, včetně Sillianu, Matrei–Kals, Zettersfeldu a Mölltalským ledovcem, kde jsme zdokonalovali své lyžařské dovednosti.
Ubytování v útulném penzionu Iselsbergerhof bylo příjemné a poskytovalo nám pohodlí po náročném lyžování. Celý výlet byl organizován pod dohledem instruktorů A. Dubnové, J. Labjla, O. Kadlece a J. Balona, kteří vytvářeli i kulturní program v podobě koncertu učitelské kapely, kterou na klávesy doprovodil Mudr. Tomáš Zmek.

I když jsme se museli vypořádat s dvoudenním nepříznivým počasím, studenti si užívali každý okamžik. Výcvik nejenže posiloval naše lyžařské schopnosti, ale také podporoval týmovou práci a vytvářel nezapomenutelné společné vzpomínky.

Tento lyžařský výlet nebyl jen o sportu; byl o sdílení radosti, výzev a kamarádství. 
Děkujeme všem zúčastněným za aktivní přístup. 

Mgr. A.Dubnová

LVK 2024

Čekání na Vánoce jsme si i tento rok zpestřili uspořádáním školního kola pěvecké soutěže Skřivánek. Uskutečnilo se ve středu 20. 12. a navzdory bacilům, které trápí nejen naše hlasivky, všichni soutěžící předvedli krásné výkony. Soutěžící z nižších ročníků nás potěšili svým odhodláním a radosti ze zpěvu, ti starší nás zase odměnili vyzpívanými hlasy. Ke třetímu místu gratulujeme Anetce Procházkové ze třídy V1A, na druhém místě se umístily Anežka Pohořelská z V1A a Jindřiška Takáčová z V2A. První místo obsadila Míša Zamykalová

ze třídy V3A.

Moc děkujeme všem soutěžícím a těm, co tentokrát obsadili nejvyšší místa, ještě jednou blahopřejeme a těšíme se na únor, kdy svým zpěvem udělají radost nejen porotcům v regionálním kole.

 

Naděžda Pražská Vendolská

 

skrivanek 2

Strana 1 z 58

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru