• Maturanti ve Vídni
    Maturanti ve Vídni
  • Výměnný pobyt v Nantes
    Výměnný pobyt v Nantes
  • Kariérní den na Gymnáziu Děčín
    Kariérní den na Gymnáziu Děčín

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Zeměpis

Členové předmětové komise

Jméno Tel. číslo E-mail
Mgr. Stanislav Honzík 412 704 144 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Olga Česneková 412 704 148 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Martin Nosek 412 704 144 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

 

O předmětu

Zeměpis se vyučuje v 1. a 3. ročníku gymnázia 2 hodiny týdně, ve 2. ročníku je posílen na 3 hodiny týdně. Ve 3. ročníku  je navíc nabízen jako volitelný seminář pro zájemce o zeměpis. Ve 4. ročníku se vyučuje v rámci volitelného předmětu zeměpis pro ty studenty, kteří chtějí maturovat ze zeměpisu.
Katedra zeměpisu má k dispozici odbornou učebnu s interaktivní tabulí s dataprojektorem a vizualizátorem. Našim studentům nabízíme během školního roku účast v Zeměpisné olympiádě a také spoustu zajímavých přednášek, besed a exkurzí. V minulých letech to byly např. přednáška o územním plánování a Strategickém plánu rozvoje Děčína, o NP České Švýcarsko, o Japonsku, o Etiopii, o Africe, o Iráku, multimediální projekce o Brazílii, Austrálii apod.

 

Používané učebnice

Prima

P. Červený, J. Dokoupil, J. Kopp, A. Matušková, P. Mentlík: Zeměpis pro 6. ročník základní školy a primu víceletého gymnázia. Fraus 2003.

 

Sekunda

J. Dvořák, A. Kohoutová, P. Taibr: Zeměpis 7. Učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia. Fraus 2005.

 

Tercie

M. Jeřábek, J. Anděl, J. Peštová, J. Kastner: Zeměpis 8. Učebnice pro základní školy a gymnázia. Fraus 2006

Školní atlas České republiky. Geodézie 1999.

 

Kvarta

Kolektiv autorů: Zeměpis 9. Učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia. Fraus 2008

 

1.- 4. roč. SŠ

M. Holeček : Příroda a lidé Země. Nakl. ČGS 2001.

I . Bičík a kol. : Regionální zeměpis světadílů. Nakl. ČGS 2000.

 

Všichni naši studenti včetně nižšího gymnázia si musí také sami pořídit Školní atlas světa (Kartografie)

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru