• Adaptační kurz 1. ročníků
    Adaptační kurz 1. ročníků

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Zeměpis

Členové předmětové komise

JménoTel. čísloE-mail
Stanislav Honzík 412 704 144 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Olga Česneková 412 704 148 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Bc. Martin Nosek 412 704 144 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

 

O předmětu

Zeměpis se u nás vyučuje v 1. a 3. ročníku gymnázia 2 hodiny týdně, ve 2. ročníku je posílen na 3 hodiny týdně. Ve 3. ročníku je navíc nabízen jako volitelný seminář pro zájemce. Ve 4. ročníku se vyučuje v rámci volitelného předmětu pro ty studenty, kteří chtějí ze zeměpisu maturovat.

Katedra zeměpisu má k dispozici vybavenou odbornou učebnu s interaktivní tabulí, vizualizérem a dalšími pomůckami. Studentům nabízíme během školního roku účast v zeměpisné olympiádě a pravidelné přednášky, besedy a exkurze. V minulých letech to byly např. přednáška o územním plánování a Strategickém plánu rozvoje Děčína, o NP České Švýcarsko, o Japonsku, Etiopii, Iráku, Vietnamu, multimediální projekce o Brazílii, Austrálii, o genocidě ve Rwandě.

Katedra zeměpisu odebírá časopis Geografické rozhledy, který je studentům k dispozici. Odbornou literaturu je možné také zapůjčit ve školní knihovně.

Používané učebnice

Prima

P. Červený, J. Dokoupil, J. Kopp, A. Matušková, P. Mentlík: Zeměpis pro 6. ročník základní školy a primu víceletého gymnázia. Fraus 2003.

Sekunda

J. Dvořák, A. Kohoutová, P. Taibr: Zeměpis 7. Učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia. Fraus 2005. 

Tercie

M. Jeřábek, J. Anděl, J. Peštová, J. Kastner: Zeměpis 8. Učebnice pro základní školy a gymnázia. Fraus 2006

Školní atlas České republiky. Geodézie 1999.

Kvarta

Kolektiv autorů: Zeměpis 9. Učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia. Fraus 2008

1.- 4. ročník SŠ

M. Holeček : Příroda a lidé Země. Nakl. ČGS 2001.

I . Bičík a kol. : Regionální zeměpis světadílů. Nakl. ČGS 2000.

 

Všichni naši studenti včetně nižšího gymnázia si musí také sami pořídit Školní atlas světa (Kartografie)

 

Aktuálně (září 2021):

- plán akcí na školní rok 2021/2022, termíny budou upřesněny:
1. 11. 2021 - USA/KANADA 2. část, přihlašujte se zde: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=bzYLsS5qZEGXRleZ_oUuXu79131AosNDoqJeXviQwYxUNFJaUFFOOU1ETVMzTDZYMExYWExNVk9QQS4u

M. Nosek – online – Uganda, Libérie, ČHMÚ Kočkov
S. Honzík – Austrálie, Izrael + Jordánsko

Cestovatelské přednášky v školním roce 2021/2022

Na letošní školní rok jsme pro studenty a studentky Gymnázia, pro rodiče i zájemce z řad zaměstnanců školy připravili 4 přednášky. První se bude konat začátkem listopadu, druhá během ledna 2022.

Budeme pokračovat v cestě po USA a Kanadě, tentokrát se zaměříme na Západní část USA a Britskou Kolumbii. Podíváme se, jak se dá bezplatně kempovat v Sultanátu Omán na Arabském poloostrově. Oknem do historie Československa bude přednáška o Zakarpatské Ukrajině a s kolegou Mgr. Lajblem se podíváme na krásný ostrov Malta.

V následující anketě můžete hlasovat, které přednášky vás zajímají prioritně: https://forms.office.com/r/KKup7hxPDM

Děkujeme a těšíme se na Vás.

Kabinet Zeměpis - Martin Nosek, Stanislav Honzík, Olga Česneková

 

externisté:

Tomáš Kubeš – 15. 12. 2021, 8.50 – 12.30 - Střední Asie pro 2. ročníky a Afrika pro 1.ročníky
p. Motani – 9.2.2022 , kino Sněžník , Velké safari , pro nižší gymnázium

Projekty :
ŠVP – V3A – Den národů – květen , Náš region – červen , V4A – České Švýcarsko – červen 2022

2020/2021 - Student Adam Bouška (V8A) se stal vítězem krajského kola Zeměpisné olympiády v Ústeckém kraji. Na 9. místě se umístil Luboš Novák z V2A. Gratulujeme!

Podílíme se na projektu UnLockdown - platforma pro sdílení zkušeností mezi vrstevníky z celého světa v období pandemie, více info najdete na mapě světa: UnLockdown - mapa, další aktivity projektu budou probíhat během podzim 2021.

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru