• Kariérní den 2024
  Kariérní den 2024
 • Projektový den 2024
  Projektový den 2024
 • Berlin 2024
  Berlin 2024

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • -
  Informace pro uchazeče přijímacího řízení v roce 2023/24: Místo konání přijímací zkoušky neovlivňuje pořadí škol uvedené na přihlášce.

Francouzský jazyk

Členové předmětové komise

Jméno a příjmení Tel. číslo E-mail
Mgr. Lucie Frajsová
412 704 155 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Naděžda Pražská Vendolská
412 704 155 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

O předmětu

Francouzský jazyk, jeden z jednacích jazyků EU, je možno na naší škole studovat jako druhý cizí jazyk od tercie. Ve všech ročnících jsou podle ŠVP francouzštině věnovány 3 hodiny týdně. Studenti 3. a 4. ročníků si mohou dle zájmu zvolit také dvouhodinový seminář Konverzace ve francouzském jazyce.

Učitelé francouzštiny pořádají pravidelně školní kolo olympiády ve francouzském jazyce a posílají ty nejúspěšnější do krajského kola. Každoročně připravují kulturní vystoupení ve francouzštině Présentation en français ve Francouzském institutu v Praze. Vybraní studenti absolvují jednou ročně exkurzi v mediatéce a besedují s představiteli Francouzského institutu. Dle nabídky Salesiánského divadla v Praze navštěvují také francouzské divadelní představení.

Nejatraktivnějším počinem francouzštinářů je od roku 1997 pravidelně se opakující mezinárodní výměnný pobyt studentů s partnerskou školou Lycée Monge - Chauvinère v Nantes ve Francii. Studenti a učitelé přijíždějí do francouzských/českých rodin, absolvují společně exkurze, navštíví zajímavá místa a hlavně poznávají kulturu i běžný život Francouzů.

Výuka probíhá v nově vybavené jazykové učebně v podkroví školy. Do výuky jsou kromě autentických audio a video materiálů promítaných přes projektor zařazené i hry a jiné aktivity, které studenty uvolní a zbavují je určité bariéry a obav hovořit nebo jednoduše a hravě procvičí gramatiku nebo slovní zásobu. Učebna je rozdělena do několika zón, kde žáci společně diskutují, pracují ve skupinách u stolků nebo relaxují při četbě francouzské literatury.  

Používané učebnice

Naše studenty provází během jejich studia kolekce učebnice Èdito z nakladatelství Didier. Učebnice je zaměřená na každodenní situace a rozvíjí především schopnost komunikovat. Je koncipována tak, že studenty připraví na úspěšné složení mezinárodní zkoušky DELF nebo maturitní zkoušky, a to díky členění a práce s dokumenty podle kompetencí a kritérií dle SERR. Učebnice škola objednává hromadně za zvýhodněných podmínek. Každý vyučující obohacuje výuku ještě dalšími doplňujícími materiály.

 

 

 

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru