• Kariérní den 2024
  Kariérní den 2024
 • Projektový den 2024
  Projektový den 2024
 • Berlin 2024
  Berlin 2024

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • -
  Informace pro žáky budoucích 1. ročníků a primy v roce 2024/25: Schůzka s rodiči žáků primy se koná 17.6. od 16:30 hod. Schůzka s rodiči žáků čtyřletého studia se koná 18.6. od 16:30 hod.  

Estetická výchova

 

                         ČLENOVÉ PŘEDMĚTOVÉ KOMISE

 Jméno a příjmení  telefon  e-mail
 Mgr. Lenka Holubcová  412 704 131  lholubcova(zavinac)gymnaziumdc.cz
 Mgr. Markéta Bednářová  412 704 147  mbednarova(zavinac)gymnaziumdc.cz
 Bc. Michal Pešek  412 704 147  mpesek(zavinac)gymnaziumdc.cz
 Mgr. Hana Pejčochová, PhD.  412 704 141  hpejcochova(zavinac)gymnaziumdc.cz
 Mgr. Jan Balon  412 704 141  jbalon(zavinac)gymnaziumdc.cz
 Mgr. Klára Rosenbergová
 412 704 147  krosenbergova(zavinac)gymnaziumdc.cz

 

Hudební výchova

Hudební výchova patří na nižším gymnáziu mezi povinné předměty, časově je dotována 1 – 2 hodinami týdně. V tercii si mohou studenti prohloubit své praktické hudební dovednosti v rámci jednohodinového volitelného předmětu výchova k hudebnosti. 

Na vyšším gymnáziu patří hudební výchova k povinně volitelným předmětům a jsou jí věnovány 2 hodiny v týdnu v prvním a ve druhém ročníku. Výuka Hv probíhá na naší škole ve speciálně upravené učebně. Ve vyšších ročnících jsou součástí výukového plánu dějiny hudby, hudebně zaměřené exkurze, které plánujeme dle aktuální nabídky osvědčených hudebních institucí (Státní opera Praha, Rudolfinum a Severočeské divadlo opery a baletu v Ústí nad Labem). 

Důležitou roli v hudebním životě naší školy zaujímá sborový zpěv, který má na děčínském gymnáziu dlouholetou tradici (viz sbor)

Zájemcům o klasickou hudbu nabízí škola možnost navštěvovat v průběhu školního roku zajímavé koncerty vážné hudby, které pořádají děčínské kulturní instituce, za zvýhodněnou cenu v rámci hudebního klubu.

 

 

Výtvarná výchova

Výtvarná výchova patří mezi povinné předměty na nižším gymnáziu (prima, sekunda, tercie, kvarta). Na vyšším gymnáziu je spolu s hudební výchovou povinně volitelným předmětem (kvinta, sexta, 1. a 2.ročník, volitelný seminář pro zájemce z oktávy a čtvrtého ročníku).
Časová dotace pro téměř všechny ročníky je 2 hodiny týdně, sekunda má povinnou 1,5 hodiny týdně, tercie 1 hodinu týdně. Žáci sekundy mají možnost zvolit si předmět Užitá tvorba pro radost i zručnost (1 hodina týdně), žáci tercie předmět Ekologie očima výtvarníka (1 hodina týdně).

Součástí výuky jsou i dějiny výtvarného umění od pravěku po současnost, během nichž se studenti seznamují s jednotlivými epochami dějin výtvarné kultury nebo si tyto znalosti prohlubují a rozšiřují např. prostřednictvím interpretace uměleckých děl.

V průběhu školního roku navštěvujeme výstavy v Děčíně dle aktuální nabídky. Vítané jsou i exkurze do galerií a muzeí v jiných městech (např. v Litoměřicích, v Roudnici nad Labem, v Ústí nad Labem, v Praze, v Liberci), jejich nabídka je ovšem proměnlivá - vždy záleží na aktuální situaci v daném školním roce.

 

   

 

 

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru