DŮLEŽITÉ INFORMACE

  • Důležité sdělení!
    Dne 20.12.2022 od 16:00 hod. se v prostorách školy uskuteční Vánoční odpoledne pro rodiče, více informací obdržíte prostřednictvím IS Bakaláři.

Milan Šonka

Milan Šonka

Dne 16. listopadu si představením Semafor připomeneme nejznámější písničky malého autorského divadla (Suchý – Šlitr) , jež u nás působí už od konce padesátých let. Pestrý kabaret plný evergreenů nastudovalo liberecké Divadlo F. X. Šaldy, jež za představení získalo ocenění Komedie roku 2021. Semaforská tvorba patří ke kánonu české literatury, proto jej doporučujeme všem gymnazistům.

  1. 24. listopadu následuje Šikmý kostel v podání ostravského Divadla Petra Bezruče. Hra je adaptací vyhledávaného a oceňovaného románu Karin Lednické, který naopak patří k naprosto současné literární scéně. Může se kostel na Karvinsku propadnout o 37 metrů? Trosky domů zarůstají travou. Ulice si bere zpátky les. Vzpomínky byly nuceně vymazány, lidé odsunuti a přesídleni. Jen kostel ční šikmo k nebi jako poslední připomínka ztraceného města, jež se kvůli neřízené těžbě uhlí začalo propadat a nakonec bylo srovnáno se zemí. Lidské příběhy, které měly zůstat zapomenuty, ožívají.
  2. listopadu proběhne i slavnostní vernisáž výstavy ilustrací děčínského výtvarníka. Petra Kříže, kterého asi znáte jako ilustrátora knížky Modroret od děčínského spisovatele Radka Fridricha. 

Lístky závazně  (100 Kč za představení) objednávejte do úterní velké přestávky (8. listopadu) u mne nebo p. prof. Křížové v kabinetu ve třetím patře. Žlutě označená představení doplňují výuku

Mgr. Milan Šonka

 divlist

Letošní sezónu zahajujeme 26. září představením Vojna a mír, tedy divadelní podobou románu Lva Nikolajeviče Tolstého. Realistický příběh patří ke kánonu světové literatury, proto jej doporučujeme všem gymnazistům. Hru nastudovalo Divadlo ABC, které přiváží známé pražské herce, režíroval Michal  Dočekal. Po představení je připraven autobus.

  1. října následuje Shakespearův Hamlet, opět v podání stejného týmu. Tragédie myšlení a činu, kde si lež hraje na pravdu, zrádci na přátele a vrah na dobrého krále. Příběh o šílenství v šílené době. Hra o tom, zda je víc žít než být. Po představení je připraven autobus.

Lístky závazně  (100 Kč za představení) objednávejte do úterní (12. října) velké přestávky u mne v kabinetu. Žlutě označená představení doplňují výuku.

Mgr. Milan Šonka

 

dkgd

V celostátním kole SOČ vybojovala  Patricie Kuglerová, studentka V7.A a frekventantka semináře KMV,  vynikající 5. místo ve své kategorii. Před porotou z řad kvalifikovaných vysokoškolských pedagogů představovala práci s názvem Obhajoba Filozofa s kladivem, v níž se zabývala hodnocením filozofie Fridricha Nietzsche a deformovanými výklady jeho názorů v učebnicích.  Během studia i následné obhajoby využila svých dovedností v němčině i ZSV, prokázala, že je schopna sepsat text, který byl porotci pozitivně hodnocen i po stránce formální. Zároveň získala nejlepší umístění v humanitně zaměřených oborech, které jsme sledovali v krajské porotě. Patricii blahopřejeme k úspěchu a děkujeme jí za vzornou reprezentaci naší školy na republikové úrovni. 

Mgr. Milan ŠonkaPat

Strana 1 z 7

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru