• Kariérní den 2024
  Kariérní den 2024
 • Projektový den 2024
  Projektový den 2024
 • Berlin 2024
  Berlin 2024

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • -
  Informace pro žáky budoucích 1. ročníků a primy v roce 2024/25: Schůzka s rodiči žáků primy se koná 17.6. od 16:30 hod. Schůzka s rodiči žáků čtyřletého studia se koná 18.6. od 16:30 hod.  

Maturanti opět ve Vídni

Nový školní rok škrtá v kalendáři první měsíc, listí stromů se začíná barvit, rána začínají být mlžná, a to znamená, že přišel správný čas na výjezd čtvrtých ročníků Gymnázia Děčín do Vídně. Tato exkurze se již tradičně koná každý podzim pro studenty studující německý jazyk.

Dne 4. 10. 2018 vyrazili budoucí maturanti Vídni vstříc. Jelikož je cesta do Vídně dlouhá, zastavili se v Mikulově. V tomto malebném městě jižní Moravy absolvovali v zámku Mikulov prohlídku sklepa s obřím sudem, navštívili vinařskou expozici, prošli židovskou čtvrtí až k židovskému hřbitovu, prohlédli si historické centrum a nakonec vystoupali po nově zrekonstruované křížové cestě na Svatý kopeček, kde je za odměnu čekal dech beroucí výhled na celou krajinu. Nedaleko Mikulova v Dolních Věstonicích školní výprava také přespala. Odtud je Vídeň vzdálena už jen dvě hodiny jízdy, a tak s časným vstáváním všichni do rakouské metropole dorazili již brzy ráno.

Návštěvu Vídně studenti zahájili na zámku Schönbrunn. V rámci prohlídky se nejdříve pokochali nádherným a honosně vyzdobeným interiérem. Kromě reprezentativních sálů zhlédli také pracovní i soukromé pokoje císařského páru Franze Josepha a Elisabeth, viděli prostory, kde hrál Mozart jako šestileté zázračné dítě, kde zasedal Napoleon či kde pracovala Marie Terezie. Následně pak mohli obdivovat také krásný exteriér budovy zámku, rozkvetlou zahradu a park ve francouzském stylu. Jen těžko se studentům odcházelo z tohoto téměř pohádkového prostředí, ale na programu exkurze byl známý dům architekta Hundertwassera. Jen málokoho nedokázala tato nevšední budova s pestrobarevnou fasádou, zelení na střeše a křivými liniemi nenadchnout. Jakmile se všichni dostatečně potěšili tímto architektonickým skvostem, přesunula se výprava do centra města, kde ji čekala několikahodinová procházka po nejznámějších památkách Vídně. Studenti tak mohli vidět proslulý Svatoštěpánský dóm, vídeňský orloj, sídlo Habsburků Hofburg, neogotickou radnici, dvorní divadlo i budovu Státní opery, Vídeňský Parlament, památník Marie Terezie či hotel Sacher. Všechny pamětihodnosti, které studenti dosud vídávali jen v učebnici, najednou ve vší své kráse stály před nimi.

Svou návštěvu Vídně ukončili maturanti krátkou zastávkou v zábavním parku Prater, kde si někteří odvážlivci před cestou do Děčína vyzkoušeli trochu té adrenalinové zábavy.

 

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru