• Kariérní den 2024
  Kariérní den 2024
 • Projektový den 2024
  Projektový den 2024
 • Berlin 2024
  Berlin 2024

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • -
  Informace pro žáky budoucích 1. ročníků a primy v roce 2024/25: Schůzka s rodiči žáků primy se koná 17.6. od 16:30 hod. Schůzka s rodiči žáků čtyřletého studia se koná 18.6. od 16:30 hod.  

Návštěva portugalských studentů na našem gymnáziu 8.-14.12 2018

V rámci akce EU 'Move2Learn, Learn2Move' nás navštívili paní profesorka Leonor Marques a její tři studenti. Šlo o výměnnou akci etwinnerů z ukončeného projektu 'eMates', my jsme byli na týden v Agrupamento de Escolas de Vilela, u Porta, v září. Kvůli věkovému limitu mohli přijet pouze tři portugalští studenti, přičemž nám hostili studentů 8, o to více jsme se jim snažili připravit zajímavý program.

Naši portugalští partneři k nám cestovali přes Drážďany. Stejně jako nám jim letenky hradilo Move2Learn. Do Děčína pak v sobotní podvečer přijeli vlakem.

Nedělní program zajišťovali hostitelé. Studenti se vydali na prohlídku Děčína nebo do Teplic na výrobu vánočních ozdob. Vyučující Leonor jsme my učitelky vzaly na pevnost Königstein a poté na krásný večerní houslový koncert na zámek, kde mimochodem vystupovali i naši studenti.

V pondělí jsme byli přivítáni na radnici panem Smíškem, pak jsme zavedli Portugalce do naší školy, kde je uvítala u kávy a pohoštění paní ředitelka Holubcová společně s paní zástupkyní Brádkovou. Dále se Portugalci aktivně účastnili výuky. Odpoledne jsme jim ukázali náš zámek, kde nás skvěle, v anglickém jazyce, provedl student Michal Douša. Večeře byla v české hrestauraci Radnici.

V úterý díky nepřízni počasí byl výlet na Pravčickou nahrazen výletem do Ústí nad Labem, s návštěvou muzea a výstav, např. k 100. výročí založení Československa. Studenti se projeli lanovkou na Komáří výžku.

Ve středu se konal výlet do Drážďan, tudíž naši portugalští přátelé navštívili i Německo. V galerii Zwinger se jim velmi líbila výstava starých mistrů. A samozřejmě jsme zamířili na vánoční trh, kde mohli vidět tradiční štoly, ozdoby jako např. louskáčky a nádherné stánečky s pohádkovými motivy.

Čtvrtek patřil highligtu, tedy našemu hlavnímu městu, Praze. Tramvají jsme dojeli na Pražský hrad, kde jsme na okruhu A absolvovali prohlídku Katedrály Sv. Víta, Václava a Vojtěcha, dále části hradu, kde je Vladislavský sál. Povykládali jsme Portugalcům o defenestraci. poté jsme zašli do Baziliky Sv.Jiří a na tamější vánoční trh. Zakončili jsem Zlatou uličkou. Odtud jsme šli přes Nerudovu ulici do kostela s Pražským jezulátkem, což portugalští studenti i paní Leonor chtěli vidět. Měli dokonce za úkol nakoupit figurky slavného Jezulátka pro rodinné členy. A pak už následoval Karlův most, Staroměstské náměstí, Prašná brána a nakonec Palladium, kde jsme se mohli navečeřet.

Během týdne byli studenti portugalské výpravy ubytováni v rodinách našich studentů a paní profesorka Leonor v rodině paní profesorky Kmochové. Komunikovali jsme společně v anglickém jazyce.

 

Poděkování za hostitelství paní Leonor a jejích studentů patří paní profesorce Kmochové, Andree a Anetě Joščákovým, Filipovi Lipenskému a Pavlu Kostincovi. Doprovodných akcí se pak účastnili v rámci možností i ostatní etwineři: Radka Bérová, Klára Šidlofová, Zuzana Nguyen a Vanesa Velozo.

FOTOGRAFIE zde: https://drive.google.com/open?id=1vdZFwloeoSxktiUfRtKRDln5k3d3utXR

Celou akci považujeme za velmi zajímavou a přínosnou. Děkujeme všem, kteří se do ní zapojili.

Š.O.

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru