• Kariérní den 2024
    Kariérní den 2024
  • Projektový den 2024
    Projektový den 2024

DŮLEŽITÉ INFORMACE

  • -
    Informace pro uchazeče přijímacího řízení v roce 2023/24: Místo konání přijímací zkoušky neovlivňuje pořadí škol uvedené na přihlášce.

Gymnazisté na unikátní výstavě

V rámci dějepisného semináře ve čtvrtém ročníku navštívili gymnazisté unikátní výstavu rukopisů na děčínském zámku.

Díky spolupráci s Mgr. Františkem Šumanem, kastelánem a kurátorem výstavy, se nám naskytla výjimečná příležitost zhlédnout rukopisy z původní Thunské knihovny. V rámci výborně vedené prohlídky jsme zkoušeli číst kousky textů psaných na pergamenu, v reálu jsme si zopakovali, co je to iluminovaný rukopis, iniciála nebo miniatura. Viděli jsme zápis Gregoriánského chorálu v kodexu z 11. století, kdy ještě neznali notový zápis. Ve škole běžně nemůžeme vidět ani autentický rukopis Dalimilovy kroniky. Roudnický rukopis je zřejmě vystavován na dlouhou dobu naposledy.

Návštěva vzácné expozice jen dokládá, že se snažíme výklad propojovat s praktickým poznáním historie.   

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru