Pro studenty
Erasmus
Pro studenty

Erasmus

Gymnázium Děčín aktivně participuje na programu Erasmus+, což našim učitelům a studentům nabízí naučit se novým dovednostem, získat cenné zkušenosti a zažít kulturní výměnu se školami a organizacemi napříč Evropou. Projekt Erasmus+ má několik konkrétních cílů, které přispívají k rozvoji naší školy jak v oblasti jazykové, tak i v pedagogických metodikách.

Cíle projektu Erasmus+

• Zlepšení jazykových kompetencí učitelů neangličtinářů

• Zvýšení motivace pro další studium anglického jazyka.

• Podpora učitelů v mezinárodní spolupráci a schopnosti používat anglické zdroje pro výuku a samostudium.

• Rozvoj potenciálu školy pro evropskou spolupráci přes své učitele.

• Strukturované kurzy pro učitele

• Předávání příkladů dobré praxe ze zahraničních škol.

• Autentické srovnání vzdělávacích systémů z různých evropských zemí.

• Diskuze o moderních vzdělávacích formách, autonomii učení a práci s žáky se specifickými potřebami.

• Spolupráce školy s veřejností a implementace inovací ve vzdělávacím procesu.

• Jazykově-metodické kurzy pro angličtináře

• Rozšíření jazykových a metodických kompetencí.

• Seznámení se se současným stavem jazyka a jazykovými zvláštnostmi Velké Británie.

Celkové cíle pro všechny učitele

• Prevence syndromu vyhoření a zvýšení motivace k práci.

• Profesní růst a osobnostní rozvoj.

• Získání zkušeností z práce v mezinárodních týmech.

• Prezentace školy na evropské úrovni.

• Zlepšení socio-kulturního povědomí.

Návštěva italských studentů v rámci Erasmu

V dubnu jsme s radostí přivítali naše italské partnery z projektu Erasmus+ v Děčíně. Sedmnáct našich studentů z tříd C3.B, C3.C a V7.A uvítalo své italské kolegy a jejich učitele Marii Grazii Alosou a Davida Bastina. Během jejich pobytu jsme pro ně připravili pestrý program zaměřený na vzdělávání a kulturní výměnu.

Významně se na přípravě a realizaci programů podílely naše učitelky angličtiny a třídní učitelky Milena Kmochová a Šárka Opatová. Zapojení našich studentů do přípravy programu bylo klíčové – děkujeme Jiřímu Bertlovi, Františce Blažkové, Davidu Cízovi, Adéle Dobrovolné, Anně Marii Hendlové, Gaje Hommerové, Adéle Hořákové, Julii Kratochvílové, Josefu Liberovi, Lence Macháčkové, Štěpánce Němečkové, Anně Patočkové, Soně Pižlové, Michaele Sládkové, Nikole Špringerové, Vendule Tomečkové a Alexandře Verecké.

Speciální poděkování patří kolegům, kteří pomohli s realizací vzdělávacích aktivit:

• Jan Balon, Jan Lajbl, Anežka Dubnová a René Skalický za organizaci raftingu na řece Labi.

• Jan Pešek a Jan Balon za hodiny estetické výchovy.

• Zuzana Černá za výuku angličtiny a němčiny.

• Dana Šonková, Jana Horáková, Veronika Majerová, Jaroslav Peřka a Radek Žídek za organizaci náslechů hodin biologie a chemie.

Na závěrečném ceremoniálu, kde se shrnuly a zhodnotily aktivity celého týdne, se přidala i ředitelka školy Lenka Holubcová. Byly předány certifikáty o účasti a výsledky soutěží, jako byla fotografická soutěž "OKO MISTRA LEONARDA" nebo lov na památky Verony.

Poděkování

Velké poděkování patří rodičům našich studentů, kteří hostili italské žáky a podporovali je během jejich pobytu. Vaše ochota a pohostinnost výrazně přispěla k úspěchu celé mobility.

Pokud máte zájem vidět průběh mobility z pohledu Jiřího Bertla (student C3.C), zhlédněte jeho video:

Fotografie z mobilit pravidelně zveřejňujeme na našem Instagramu: @bein_gymnaziumdc.

Projekt Erasmus+ spolufinancován Evropskou unií.