Projekty a právní informace
Projekty a právní informace

Program DofE

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Slavnostní podepsání Memoranda o spolupráci mezi Ústeckým kraje a společností The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation, o.p.s., které se 16. 9. 2021 zúčastnili i zástupci DofE Gymnázium Děčín Mgr. Olga Česneková a Mgr. Jaroslav Peřka.

IMG_2705.jpeg

Ve školním roce 2019/2020 se programu DofE účastnilo celkem 13 žáků a žákyň naší školy. Společnou aktivitou pro pět děvčat se stala pomoc pro zájmový kroužek Krůčky. Ten se věnuje handicapovaným dětem a naše účastnice uspořádaly v jeho prospěch charitativní běh v rámci oslav 120. výročí založení naší školy. Kvůli nepřízni počasí byl charitativní běh změněn v charitativní překážkovou dráhu v prostorách školy. I tak se podařilo vybrat celkem 6200,- Kč, které byly předány vedoucí kroužku Ditě Szymanské.

Program DofE je příležitostí, jak získat nové přátele, silné zážitky a užitečné dovednosti. Od jeho založení se programu zúčastnilo už přes osm milionů mladých lidí z celého světa a k nim se můžeš přidat i ty.

Program DofE je tady od toho, aby ti pomohl zdolat výzvy, které bys chtěl(a) překonat a splnit si sny, které máš. V programu DofE se budeš dlouhodobě a pravidelně věnovat aktivitám ve čtyřech oblastech: rozvoj talentu, dobrovolnictví, sport a dobrodružná expedice, na zlaté úrovni navíc vyrazíš na akci s pobytem. Vstup do programu je dobrovolný a jeho účastníci mezi sebou nesoutěží.

Žáci gymnázia pomáhají Děčínu

V rámci projektu DofE se žáci zapojují do celé řady dobrovolnických činností, které dokumentují prostřednictvím fotografií a krátkých komentářů. Dobrovolnické aktivity si žáci volí pouze na základě vlastních představ a potřeb. Nejčastěji si žáci volí úklid a třídění odpadků ve svém nejbližším okolí.

Dnes jsem byla s kamarádkou sbírat odpadky na cyklostezce v úseku Staré Město - Březiny. Překvapilo nás, kolik odpadků jsme nasbíraly už během první čtvrthodiny.(Adéla)

Jako další aktivita vede u našich účastníků doučování dětí a to například pod záštitou Charitního sdružení Děčín.

Dnes jsme společně prošli domácí úkoly z AJ a dále jsme se věnovali fyzikálním veličinám. Už po prvním doučování je vidět, že to má smysl.(David)

Další účastníci zvažují pomoc v děčínském útulku, zoologické zahradě nebo domově seniorů. Doufáme, že podobných aktivit bude jen přibývat a přejeme všem účastníkům hodně zdaru při plnění své ceny.

Má to cenu.