Pro studenty
Informace o studiu
Pro studenty

Informace o studiu

Gymnázium Děčín nabízí studentům široké spektrum aktivit a možností ke studiu. Od primy, prvního ročníku osmiletého gymnázia, mají studenti příležitost studovat jeden cizí jazyk, a od tercie si mohou zvolit ještě druhý cizí jazyk. Na výběr jsou angličtina, němčina, francouzština a ruština. V rámci výuky jsou také zahrnuty základy práce na počítači. Zájemci o informační technologie mohou v posledních dvou ročnících navštěvovat specializované volitelné semináře.

Hned od 1. ročníku a v kvintě si studenti osvojují dovednost psaní všemi deseti v rámci předmětu IVT. V nižších třídách gymnázia nechybí ani hudební a výtvarná výchova, přičemž od kvinty si studenti mohou sami zvolit formu estetické výchovy. V předposledním ročníku, tedy ve třetím ročníku nebo septimě, si studenti vybírají jednoleté nebo dvouleté semináře podle svého zájmu, s možností pokračovat v těchto seminářích ve vyšších ročnících.

Poslední ročník gymnázia nabízí širší nabídku seminářů, které studentům umožňují hlubší přípravu a rozšíření vědomostí nad rámec povinných předmětů. Vedle seminarů si studenti podle zájmu vybírají i další předměty. Součástí vzdělávacího programu jsou také odborné exkurze s literárně historickým, přírodovědným, zeměpisným či matematicko-fyzikálním zaměřením.

Gymnázium podporuje účast studentů ve všech soutěžích určených pro střední školy, jako jsou olympiády, SOČ či různé sportovní závody. Vybraní studenti mají příležitost se zúčastnit kulturně-poznávacích zájezdů do zahraničí, například do Anglie, Francie, Německa nebo Rakouska. Škola rovněž pořádá sportovní výcvikové kurzy, jako je cykloturistika nebo outdoorové aktivity, a zimní lyžařské kurzy v Čechách i Rakousku.

Studenti gymnázia mohou také využívat skvělých podmínek v rámci infrastruktury školy. Ta nabízí výborně vybavenou školní knihovnu, velkokapacitní kopírku a připojení k internetu pro všechny studenty. Také mohou navštěvovat školní bufet a využívat nápojový automat.

Další výhodou je program primární prevence sociálně patologických jevů, který probíhá na škole. Studenti mají možnost čerpat 50% slevy na návštěvy divadelních, filmových a hudebních představení v Děčíně, na které přispívá Spolek rodičů při Gymnáziu Děčín. Pro nově příchozí studenty se obvykle pořádá seznamovací kurz v primě.

Gymnázium Děčín je tedy připraveno nabídnout studentům nejen kvalitní vzdělání, ale také širokou paletu mimoškolních aktivit a moderní zázemí pro jejich osobní růst a rozvoj.