Za Čajkovským do Prahy
Výlet • 21. března 2024

Za Čajkovským do Prahy

„Ohromný úspěch. Labutí jezero. Minuta absolutního štěstí.“ Slova, jež pronesl v roce 1888 Petr Iljič Čajkovskij, když v pražském Rudolfinu zazněla jeho stěžejní díla, a to Romeo a Julie a balet Labutí jezero.

Cajkovsky Prague 2024.jpg

Stejná dvě díla jsme si za doprovodu České studentské filharmonie dne 21.3. 2024 měli tu čest poslechnout i my, studenti Gymnázia Děčín. Dirigent Marko Ivanović a Petr Kadlec nás provázeli oběma díly nejen hudebně, ale svým výkladem hudbu zpřístupnili i těm, kteří klasickou hudbu nepovažují za svůj šálek kávy. Doprovodný program vytvořila baletka vystupující v Národním divadle, Nikola Márová, která s důvtipem odpovídala na zvídavé otázky z publika.

Po skončení vystoupení jsme se odebrali do Muzea Bedřicha Smetany, kde jsme si prohlédli jak originální notové zápisy, tak i klavír, u kterého sám Bedřich komponoval.

Věřím, že akce povzbudila mnohé z nás k dalším návštěvám divadel.