Předprázdninová exkurze do Drážďan
Výlet • 21. června 2024

Předprázdninová exkurze do Drážďan

V červnu 2024 byl pro studenty vyššího gymnázia připraven den plný různých exkurzí. Jedna skupina se vydala do Drážďan na prohlídku města. Studenti měli za úkol si rozdělit památky a říct u nich přímo na místě pár základních informací a zajímavostí.

2024 Drazdany.jpg

Vyjelo se hned ráno autobusem, ve kterém se ke skupině přidala i skupinka z prvního ročníku víceletého gymnázia s paní učitelkou Škodovou a paní učitelkou Černou. Paní Škodová si pro svoji třídu připravila vlastní program. Naše skupina vyrazila poznávat Drážďany v čele s paní Markovou a panem Skalickým.

Výprava započala před hlavním nádražím, následovala cesta až na Altmarkt, ke kostelu sv. Kříže a následně k největšímu protestantskému kostelu Frauenkirche, který si studenti měli možnost prohlédnout i zevnitř a vidět tak jeho nádhernou výzdobu. Cesta pokračovala k budově Residenčního zámku a ke Dvornímu katolickému kostelu (Hofkirche). Na Zámeckém náměstí měli účastníci možnost obdivovat obrovský porcelánový nástěnný obraz Průvod knížat (Fürstenzug) a na Divadelním náměstí bylo řečeno pár slov o budově opery (Semperoper). Prohlídka města byla zakončena v areálu Zwingeru, který prochází v současnosti velkou renovací. Následně si studenti mohli nakoupit a prohlédnout zákoutí města individuálně.

Cestu poznávání krás Drážďan si studenti užili, jistě se i něco přiučili. Program byl pestrý a zábavný, studenti měli tak možnost příjemně strávit první letní den. Velké díky patří výše zmíněným učitelům.

2024 Drazdany (1).jpg2024 Drazdany C3B.jpg