Návštěva žáků a učitelů z Italského Pinerola u nás
Erasmus • 18. dubna 2024

Návštěva žáků a učitelů z Italského Pinerola u nás

Tentokrát se učilo u nás na škole, v Děčíně a ČR. Přijeli totiž naši Italové! :)

DSC00832.jpg

18. dubna našich sedmnáct žákyň a žáků z C3.B, C3.C a V7.A přivítalo své italské protějšky, společně s jejich učiteli: Marií Grazií Alosou a Davidem Bastinem. Italové naši skupinu hostili v březnu, takže teď bylo na nás jim co nejlépe připravit program mobility s ohledem na jejich vzdělávací cíle a hoštění řádně oplatit. Za českou stranu mobilitu koordinovaly vyučující angličtiny a třídní C3.B a C3.C: Milena Kmochová a Šárka Opatová.

Naši žáci, kteří hostili a podíleli se také na přípravě různých částí programu: Jiří Bertl, Františka Blažková, David Cíza, Adéla Dobrovolná, Anna-Marie Hendlová, Gaja Hommerová, Adéla Hořáková, Julie Kratochvílová, Josef Libera, Lenka Macháčková, Štěpánka Němečková, Anna Patočková, Soňa Pižlová, Michaela Sládková, Nikola Špringerová, Vendula Tomečková, Alexandra Verecká.

Rádi bychom také poděkovali kolegům, kteří nám neodmítli pomoc a podíleli se na vzdělávacích aktivitách programu. Jedná se o tělocvikáře Jana Balona, Jana Lajbla, Anežku Dubnovou a Reného Skalického, kteří pomohli s akcí rafting na řece Labi. Pak za přípravu hodin estetické výchovy - učiteli hudební výchovy Janu Peškovi a učiteli výtvarné výchovy Janu Balonovi. A v neposlední řadě vyučující angličtiny a němčiny Zuzaně Černé.

Dále pak učitelům, kteří přivítali na násleších vy svých hodinách biologie a chemie kolegi Bastina: Daně Šonkové, která mu připravila i podklady o výuce těchto předmětů na naší škole a seminářích, dále Janě Horákové, Veronice Majerové, Jaroslavu Peřkovi, Radku Žídkovi.

A potěšilo nás, že s námi na uvítací večeři naše italské kolegy přišli pozdravit i zástupkyně ředitelky Hana Brádková a vyučující anglického jazyka: Zuzana Černá, Oga Frontzová, Jitka Němcová a Jan Lajbl.

Ředitelka školy Lenka Holubcová přispěla účastí na závěrečném ceremoniálu, kde proběhlo shrnutí a zhodnocení celého týdne mobility a i této nové spolupráce našich škol, byly předány certifikáty o účasti a proběhla večeře, kterou čeští žáci sami pro naše teamy připravili. Také se vyhlásily výsledky dvou soutěží. Zaprvé - fotografické soutěže OKO MISTRA LEONARDA, do které naši čeští účastníci mobility v Itálii poslali každý 3 příspěvky. Vyhrál David Cíza. A pak soutěže skupin - fografie huntu za památkami Verony. Nejkreativnější byla skupina: Jiří Bertl, David Cíza, Josef Libera, Štěpánka Němečková a Lenka Macháčková.

Velké poděkování patří i rodičům našich žáků, kteří hostili, jenž pochopili, že reciproční žákovská mobilita má mnoho plusů pro učební, znalostní a osobnostní rozvoj jejich potomka a byli ochotni vpustit cizince do svých domovů, vařit, dělat taxikáře,..