DŮLEŽITÉ INFORMACE

Regina Marková

Regina Marková

Je tomu tak, studenti naší školy v okresním kole olympiády anglického jazyka dne 11. 2. 2020 vybojovali prvenství ve všech kategoriích, a tím i postup do krajského kola. V nejmladší kategorii I. B zvítězila Ludmila Štefanová z primy a 8. příčku obsadila její spolužačka Khanh Linh Tranová. V kategorii žáků tercie a kvarty na 1. místě dominovala Bohdana Prchlíková z V4.A. Eliška Lieselová z tercie obsadila pěkné 5. místo. Nejstarší kategorii vyhrál Michael Douša z V7.A, jeho spolužák Václav Kikal dosáhl na dělené 6. místo.

Všem studentům gratulujeme, děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí do krajského kola. Za organizaci okresního kola této soutěže patří velký dík rovněž našim vyučujícím angličtiny, Gabriele Řehákové a Šárce Opatové.

První únorový týden 2020 proběhlo na naší škole školní kolo olympiády ve francouzštině. Žáci absolvovali poslechové cvičení, popisovali obrázky a řešili standardní situace. Nejhojněji byla zastoupena nejmladší kategorie žáků tercie a kvarty, ve které byly nejúspěšnější žákyně Karolína Pánková, Adina Tonderová a Klára Slavíková z kvarty. Kategorii SŠ 1 zastoupila úspěšně Johana Cohlová z kvinty. V nejstarší kategorii SŠ 2 si tři nejlepší místa rozdělily Jindřiška Jahodová, Adéla Šefarová ze septimy a Anastázie Jandačová ze sexty.

Vyučujícím francouzštiny děkujeme za organizaci soutěže, všem soutěžícím za skvělou účast a výherkyním jednotlivých kategorií přejeme hodně štěstí a úspěchů v krajském kole.

Dne 5. února 2020 se konalo okresní kolo olympiády v německém jazyku. Nejlépe si z našich studentů vedl Miroslav Sak ze septimy, který vybojoval v kategorii nejstarších studentů skvělé 2. místo, přičemž ho dělilo pouze půl bodu od vítězství. Adam Bouška z téže třídy se umístil na děleném 4. místě. V kategorii žáků tercie a kvarty vybojovala Bohdana Prchlíková z kvarty 3. místo a Ema Štechová 4. příčku. Nutno podotknout, že děvčata z kvarty to měla o hodně těžší, protože němčinu studují teprve od tercie, ale v kategorii jsou zařazena s žáky, kteří mají tento jazyk už od primy, čili o dva roky déle.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Strana 1 z 5

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru