• Vystoupení pěveckého sboru v Kolumbii.
    Vystoupení pěveckého sboru v Kolumbii.
  • Maturanti ve Vídni
    Maturanti ve Vídni
  • Studenti ve Skotsku
    Studenti ve Skotsku

Pavel Lux

Pavel Lux

Žáci primy se koncem září zúčastnili adaptačního pobytu ve Lhotsku.  Měli možnost během sportovního  programu poznávat jeden druhého i sebe navzájem. Vyzkoušeli si, jaké to je, spolehnout se jeden na druhého, zastříleli si z luku, vzduchovky, praku, prolézali lanovou dráhu.

I přes nepřízeň počasí se akce povedla.

Jana Horáková

 

Dne 13.9. proběhl v aule Gymnázia Děčín první ročník Děčínského Matematického Klání.

 

Celkem třináct čtyřčlenných skupin se ve čtvrtek 13.9. rozhodlo poměřit své matematické, logické ale i strategické dovednosti v Děčínském matematickém klání. Jejich úkolem zde bylo řešit nejen obvyklé školní úlohy, ale také netradiční úkoly vyžadující notnou dávku matematického myšlení. Důležitou však byla i strategie, kterou soutěžící týmy zvolily ve hře, jež běžela na pozadí celé soutěže, neboť i ta jim mohla přinést body do koncového pořadí týmů.

Své zástupce do Děčínského Matematického Klání vyslalo pět děčínských škol - Gymnázium Děčín, ZŠ Dr. M. Tyrše, ZŠ Školní 5, ZŠ Na Stráni a ZŠ Vojanova. Všichni se statečně prali a počítali až do posledních chvil. Vítěz, bohužel, může být jen jeden. Tím se v této soutěži stal tým Gymploidi#1 z Gymnázia Děčín, druhou příčku pak obsadila skupina s názvem Gymploidi#2 taktéž z Gymnázia, třetí místo pak vybojoval tým Bezejmenní ze školy ZŠ Dr. M. Tyrše.

Celá akce však nebyla pouze o počítání a soutěžení, v jejím závěru mohli účastníci vyslechnout zajímavou přednášku o korespondenčním semináři Pikomat, jehož organizátoři uskutečnili právě i Děčínské Matematické Klání.

Strana 1 z 2

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

DOTAZY

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

PRACOVNÍ MÍSTA

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

PROPAGAČNÍ MATERIÁLY

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru