DŮLEŽITÉ INFORMACE

  • Důležité sdělení!
    I pro rok 2022/23 plánujeme přípravné kurzy pro žáky 5. a 9. tříd, které začnou 12.12.22. Další informace postupně zveřejníme. Den otevřených dveří bude 13.12.22 od 16:30 hod.

Safety road aneb Jak zažít rizika silničního provozu na vlastní kůži

Ve čtvrtek 15. 9. 2022 strávili studenti 3. ročníků dopoledne v Městské knihovně v Děčíně se zástupci záchranných složek. Policisté, hasiči a záchranáři je seznamovali s riziky spojenými s provozem na silnici.

Přednášku zahájili vyprávěním vlastních zážitků a zkušeností, což působilo emočně a autenticky, všichni s velkým obdivem naslouchali. Po zhlédnutí krátkých videí o dopravních nehodách si studenti vyzkoušeli resuscitaci a seznámili se s vybavením záchranných složek. Měli možnost si prohléhnout vnitřní prostory a vybavení hasičského vozu, ambulance a policejní motorky. Celý program byl hodně interaktivní, např. nasazením speciálních brýlí si budoucí řidiči vyzkoušeli stav v podnapilosti a orientaci v prostoru nebo si v upravené konstrukci zkusili simulaci nárazu při rychlosti 30 km/h.

Zážitkový preventivní projekt Policie ČR pro mladé řidiče se vydařil, studenti se na několika stanovištích seznámili s různou problematikou silničního provozu, vše si vyzkoušeli „na vlastní kůži“ a bavilo je to.

Napsala Andrea Poskočilová, C3.A

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru