DŮLEŽITÉ INFORMACE

  • Důležité sdělení!
    Schůzka s ředitelkou školy pro budoucí první ročníky: 20.6. v aule od 16:30 hod. čtyřleté studium. 21.6. v aule od 16:30 hod. osmileté studium.

Šárka Opatová

Šárka Opatová

Ve čvtrtek 16.6. se vydali učitelé, žáci a jejich rodiče, kteří se podíleli na projektu Off The Main Highlights, na Mariánskou louku. Přišla i ředitelka školy Lenka Holubcová, která je vedoucí projektu.

Od 18:00 do zhruba 20:30 proběhlo:

- představení bodu mariánská louka - její historie od středověkého královského města, které tu stávalo, až po dnešek - "z louky na louku"

- zavzpomínnání na počátky našeho projektu, hledání partnerských škol do projektu, covid komplikace

- shrnutí aktivit a mobilit

- promluvy učitelů, žáků a rodičů

- předání certifikátu o účasti v projektu žákům z kroužku Erasmus Plus Club

- společná fotografie

- piknik

 

Bylo to moc hezká závěrečná expedice spojená se slavnostním zakončením na jednom z našich bodů a jsme rádi, že jsme se mohli sejít. Byla to radost. 

 FOTOGRAFIE ZDE: https://drive.google.com/drive/folders/1uSBaEMRkpSFVrrejGyl7_Q5FgMexkOav?usp=sharing

Š.O.

Co-funded by the Erasmus Plus pogramme of the European Union

 

V pondělí večer 30.května do Děčína dorazí učitelé a studenti z našich partnerských škol: Battafs Lyceum, Kauno Roku Gymnazija a Escola Básica Secundária de Vilela.

Během týdenní mobility u nás, která je posledním výjezdem v rámci projektu OTMH, absolvují žáci a učitelé naplánované expedice, teambuildingové aktivity, kulturní zážitky a ve čtvrtek vystoupí se svými interaktivními přednáškami v anglickém jazace ve vebraných hodinách.

Žáci budou bydlet v hostitelských rodinách u našich žáků.

Na přípravě celého týdne pracovali žáci z kroužku Erasmus Plus - z tříd C2.B, C2.C, V6.A, C3.B a C4.B: Anna Mrázová, Alena Schmidtová, Barbora Tschakertová, Šimon Prokeš, Nikola Rusnáková, Barbora Žáčková, Pavel Faugner, Vítek Hrabě, Bohdana Prchlíková, Anežka Skálová, Ema Štechová, Adam Křivánek a Kryštof Kanive. 

a vyučující Milena Kmochová, Jaroslav Peřka a Šárka Opatová.

Š.O.

Co-funded by the Erasmus Plus programme of the European Union

Do března 2022 se nám úspěšně povedlo absolvovat zbývající týdenní kurzy na školské systémy a máme tuto část projektu BE In splněnu. vyzrály jsme nad covidem:) Respektive jsme velmi rádi, že se povedlo splnit všechny plánované výjezdy.

Olga Česněková, učitelka anglického jazyka a zeměpisu, vyjela na Island na podzim 2021. Kurz o jarních prázdninách absolvoval i kolega Martin Kolář, učitel It a anglického jazyka. /Kurz byl náhradou za kv§ůli covidu několikrát zrušené Norsko./

O jarních prázdninách vyjeli na kurz o estonském vzdělávacím systému "Co stojí za vynikajícími PISA výsledky Estonska" do Tallinu , vyučující anglického jazyka Milena Kmochová a Šárka Opatová.

Naše absolventka, a nyní nová kolegyně, Dagmar Tvrdíková, učitelka německého a anglického jazyka, vyjela studovat německý školský systém do Berlína v březnu.

Všechny kurzy obsahovaly semináře, přednášky, exkurze, a také návštěvy různých typů škol a vzdělávacích zařízení v daných zemích. Naši učitelé rovněž spolupracovali s kolegy z jiných evropských zemích během kurzu.

Fotografie najdete na instagramu našeho projektu BE IN: https://www.instagram.com/bein_gymnaziumdc/

Strana 1 z 11

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru