• Maturanti ve Vídni
  Maturanti ve Vídni
 • Výměnný pobyt v Nantes
  Výměnný pobyt v Nantes
 • Kariérní den na Gymnáziu Děčín
  Kariérní den na Gymnáziu Děčín

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
  Termín podání přihlášek pro PŘ Pirna - 28. 2. 2020. Termín podání přihlášek pro PŘ Gymnázium DC - 2. 3. 2020.

eTwinningový projekt From Our Windows získal Quality Label

Projekt skupiny 13 studentů letošní V6.A získal Quality Label.

Dnes jsme se dozvěděli, že projekt From our Windows získal od Národního podpůrného střediska pro eTwinning ocenění Quality Label, což je tzv. Pečeť kvality.

Do eTwinningu se bez jakékoliv zkušenosti s online evropskou spoluprací zapsalo 13 dobrovolníků v kvartě (2015). Nejdříve se zapojili do akce  Hrajeme si s eTwinningem, jež se konala k 10. výročí této aktivity. Ta byla i nakonec odrazovým můstkem pro spuštění vlastního projektu.

Ten náš 'From Our Windows' trval od 8. března 2015 do 24. června 2016. Skvělou zprávou je i fakt, že projekt byl oceněn i Národním podpůrným střediskem v Turecku.

Našimi partnerskými školami byly:

1) polská základní škola a gymnázium ve Varšavě, což je hlavní a největší město Polska. 

Zespól Szkól nr123, Szkola Podstawova nt169, Gimnazium nr 116 Warszawie

jejich web: https://zs123warszawa.edupage.org/

2) turecké lyceum zaměřené na přírodní vědy v Milas v historické provincii Mugla, což je severozápad Turecka, blízko např. Ephesus. Milas je velké asi jako Děčín co se týče počtu obyvatel. Turečtí studenti byli více aktivní v projektu než ti polští a máme od nich i více příspěvků.

turecké lyceum (internátní typ): Sebahattin Akyüz Fen Lisesi, Milas

Zde je velmi zajímavé a kvalitní video od turecké školy o jejich instituci: http://ibrahimcolak.edu.glogster.com/glog-from-tr-may-17-2016-7436

jejich web: http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/48/08/972500/

Naši zapojení studenti, kteří si jistě zaslouží pochvalu za práci navíc, jsou: Štěpán Bureš, Aleš Čermák, Martin Doležal, Anna Freibergová, Pavel Kostinec, Šárka Lam, Kristýna Pešková, Jakub Phan, Eliška Slavíková, Oliver Stančev, Zuzana Špryslová, Magdaléna Trajerová a Martin Voděrka.

Více info o projektu zde:

deník projektu tzv. Twinspace, jehož obsah jsme zpřístupnili veřejnosti: https://twinspace.etwinning.net/7043/home

 

blog projektu: http://fromourwindows.blogspot.cz/

webové stránky naší školy ( je třeba doplnit pár posledních aktivit): http://www.gymnaziumdc.cz/projekty-v-etwinning  

 

Byl to první, 'začátečnický', projekt, ale odvedli jsme v něm spoustu práce a Pečeť kvality si jistě zaslouží. Studenti byli naší školou 'již dopředu' odměněni v rámci Výzvy 56. v prosinci 2015, kdy je škola vyslala na týdenní pobyt s výukou v jazykové škole do Oxfordu.

 

 

Š.Opatová

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru