DŮLEŽITÉ INFORMACE

  • Důležité sdělení!
    Rozhodnutí o přijetí žáka ke studiu na GymDC bude posláno nejdříve 19.5.2021.

BE IN prodloužen o 12 měsíců kvůli covid situaci

Dodatkem č. 2 ke Grantové dohodě č. 2019-1-CZ01-KA101-060903 byl projekt BE IN prodloužen o 12 měsíců.

Prodloužení nám v únoru schválil Dům zahraniční spolupráce, který mám Erasmus Plus projekty na starosti.

 

Projekt nově tedy potrvá po dobu 36měsíců od 01.06.2019 do 31.05.2022.

 

Zatím se uskutečnila vlastní samostatná příprava angličtinářů a jejich vzájemná školení na specifické vzdělávací oblasti, jež naši školu v projektu BE IN na rozvoj školy zajímají. Školení se účastnila za vedení školy a projektu Lenky Holubcová.  Naši angličtináři mají vyjet na týdenní strukturované kurzy o školství evropských zemí s návštěvami škol. Začali jsem Finskem, kde byla Šárka Opatová, Pak následoval kurz ve Španělsku Gabriely Řehákové a do irských škol putoval Jan Lajbl (únor 2020). Tím bohužel byly mobility kvůli covidu přerešeny a Island, Švédsko. Norsko, Itálie/Portugalsko jsou odloženy. Situaci nadále sledujeme a řešíme s poskytovatelem kurzů English Matters.

Druhou skupinou v projektu jsou vedení školy a také skupina učitelů neangličtinářů, kteří se učili anglicky týdně pod vedením Catey Borden a posléze i Mileny Kmochové, paní ředitelka se učila s Jitkou Němcovou.  Jejich výjezdy na 14-denní kurzy do Velké Británie a jeden na Maltu se zatím bohužel nemohli uskutečnit a učitelé tedy alespoň samostatně pokračují v jazykové přípravě.

Doufáme, že se díky očkování situace zlepší a učitelé budou moci vzdělávací mobility uskutečnit.

 

Š.O.

 

Naposledy změněno neděle, 07 březen 2021 12:06

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru