• Adaptační kurz 1. ročníků
    Adaptační kurz 1. ročníků

DŮLEŽITÉ INFORMACE

  • Důležité sdělení!
    Ředitelka školy vyhlašuje na pondělí 27.9.2021 v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, v platném znění, pro všechny žáky ředitelské volno.

B2 SUPPORT - Vyučující anglického jazyka vyjely na mezinárodní konference pro angličtináře

InnovateELT 2019 - Back To The Future InnovateELT 2019 - Back To The Future Innovate ELT

V květnu a červnu navštívily naše vyučující anglického jazyka, které se vzdělávají v rámci projektu naší školy 'B2 Support', dvě mezinárodní konference pro učitele anglického jazyka.

Byla to pro ně skvělá příležitost poslouchnout si mezinárodní odborníky na výuku angličtiny, a to již renomované i ty z řad mladých inovátorů. A samozřejmě bylo i velmi inspirativní mimo návštěvy přednášek i workshopů mluvit s kolegy angličtináři ze zahraničních škol. Diskutovala se problematika výuky, ale samozřejmě se i porovnávala školní praxe, systémy a sdílely zkušenosti s evropskými projekty Erasmus+. tento školní rok začínáme dva nové a poprvé spolupráci škol, tak je vždy dobré slyšet zkušenosti kolegů.

Naši učitelé diskutovali během programu konferencí například s učiteli ze Slovenska, Německa, Španělska, Andory, Ruska, Velké Británie nebo Brazílie.

Fotografie z obou konferencí pořízené našimi vyučujícími můžete vidět na instagramu celého projektu 'B2 Support': https://www.instagram.com/b2supportgymnaziumdc/

 I. KONFERENCE

Květnová konference, Innovate ELT 2019 - Back To The Future, se konala v Barceloně v Oxford House a byla určena pro obě strany barikády - tedy vyučující angličtiny, ale i autory učebnic, aplikací, majitele jazykových škol.

Naše čtyři vyučující navštěvovaly různé mini workshopy či delší přednášky. Např: Výslovnost (Nicola Meldrum a Marc McKinnon z Oxford TEFL), Design uživatelského zážitku (Amit Patel z Experience House a Jo Sayers (ELT Jam). Scot Thornbury (The New School, NY) pohovořil o budoucnosti učitelské profese. Velmi zajímavá byla keynote od Geoffe Steada (Babbel), jenž přednášel o edukačních technologiích z pohledu CEO z Babbelu. Určitě se nedá zapomenout na myšlenky a vědecké poznatky od Anastazie Dedyukiny (Consciously Digital) o 'Homo Distractus'  a neurovědě digitálních distrakcí - jak teczhnologie mění způsob, jakým se lidé učí a pamatují si. A ano, opravdu se nejlépe soustředíme, pokud v naší blízkosti není mobil. To samozřejmě není v rozporu kladů využívání mobilů ve výuce, ale měly by být mimo dosah, např. vypnuté v tašce, pokud s nimi nebude student pracovat. Teresa Bestwick (Active Language) ukázala Bandersnatch na stiorytelling, což trochu připomíná systém českého kinoautomatu.

Aktivně se všechny čtyři vyučující zúčastnily i video soutěže 'itnvideochallenge' na jazykolam. Cenu, kameru, však vyhrála paní učitelkasmile

Na podvečerní zahradní party naše vyučující potkaly i anglickou přednášející Nikki Fořtovou z Masarykovy Univerzity v Brně, která bude mít na pár dní u sebe Fulbrightisty a to i naši americkou asistentku Katie, kter k nám na konci srpna na rok přijede. Náhoda!

Webová stránka Innovate ELT 2019, kde lze mimo jiné najít program, seznam přednášejících a blog: https://ielt19.innovateevents.com/

 II. KONFERENCE

Účast na vzdělávacích konferencích všechny vyučující shodně vyhodnotily za velmi přínosné. Takováto zkušenost je obohacující - lze získat nové aktivity, porovnat svou praxi, sdílet profesní vědomosti a někdy velmi živě diskutovat s kolegy či přednášejícími. Rozhodně bychom přáli všem, aby měli možnost na takováto setkání vzdělavatelů vyjet.

 

PÁR ODKAZŮ:

 I.

BABBEL (jazyková aplikace, nejen na angličtinu): https://www.babbel.com/

CONSCIOUSLY DIGITAL (vědomé, moudré využívání technologií): https://www.consciously-digital.com/

EXPLAYN ( aplikace na opakování slovíček): https://about.explayn.co.uk/

NATIONAL GEOGRAPHIC LEARNING: https://ngl.cengage.com/

Anastasia Dedyukhina (zakladatelka Consciously Digital, autorka Homo Distractus): https://twitter.com/conscidigital

André Hedlund (neurověda, psychologie a vzdělávání): https://edcrocks.com/

Geoff Stead (technologie pro vzdělávání, BABBEL : https://twitter.com/geoffstead?lang=cs

                                                                            : http://www.worklearnmobile.org/

Scott Thornbury (autor, odborník na vzdělávání) : http://www.scottthornbury.com/

 

II.

ŠO

 

Naposledy změněno sobota, 21 září 2019 06:58

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru