• Kariérní den 2024
  Kariérní den 2024
 • Projektový den 2024
  Projektový den 2024
 • Berlin 2024
  Berlin 2024

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • -
  Opravné ročníkové zkoušky proběhnou 27.8. a 30.8.2024 od 09:00.

Milan Šonka

Milan Šonka

Během prosince se konala školní kola v obou kategoriích Olympiády v českém jazyku. 

 

 

Dne 16. listopadu si představením Semafor připomeneme nejznámější písničky malého autorského divadla (Suchý – Šlitr) , jež u nás působí už od konce padesátých let. Pestrý kabaret plný evergreenů nastudovalo liberecké Divadlo F. X. Šaldy, jež za představení získalo ocenění Komedie roku 2021. Semaforská tvorba patří ke kánonu české literatury, proto jej doporučujeme všem gymnazistům.

 1. 24. listopadu následuje Šikmý kostel v podání ostravského Divadla Petra Bezruče. Hra je adaptací vyhledávaného a oceňovaného románu Karin Lednické, který naopak patří k naprosto současné literární scéně. Může se kostel na Karvinsku propadnout o 37 metrů? Trosky domů zarůstají travou. Ulice si bere zpátky les. Vzpomínky byly nuceně vymazány, lidé odsunuti a přesídleni. Jen kostel ční šikmo k nebi jako poslední připomínka ztraceného města, jež se kvůli neřízené těžbě uhlí začalo propadat a nakonec bylo srovnáno se zemí. Lidské příběhy, které měly zůstat zapomenuty, ožívají.
 2. listopadu proběhne i slavnostní vernisáž výstavy ilustrací děčínského výtvarníka. Petra Kříže, kterého asi znáte jako ilustrátora knížky Modroret od děčínského spisovatele Radka Fridricha. 

Lístky závazně  (100 Kč za představení) objednávejte do úterní velké přestávky (8. listopadu) u mne nebo p. prof. Křížové v kabinetu ve třetím patře. Žlutě označená představení doplňují výuku

Mgr. Milan Šonka

 divlist

Letošní sezónu zahajujeme 26. září představením Vojna a mír, tedy divadelní podobou románu Lva Nikolajeviče Tolstého. Realistický příběh patří ke kánonu světové literatury, proto jej doporučujeme všem gymnazistům. Hru nastudovalo Divadlo ABC, které přiváží známé pražské herce, režíroval Michal  Dočekal. Po představení je připraven autobus.

 1. října následuje Shakespearův Hamlet, opět v podání stejného týmu. Tragédie myšlení a činu, kde si lež hraje na pravdu, zrádci na přátele a vrah na dobrého krále. Příběh o šílenství v šílené době. Hra o tom, zda je víc žít než být. Po představení je připraven autobus.

Lístky závazně  (100 Kč za představení) objednávejte do úterní (12. října) velké přestávky u mne v kabinetu. Žlutě označená představení doplňují výuku.

Mgr. Milan Šonka

 

dkgd

Strana 1 z 7

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru