• Kariérní den
    Kariérní den

DŮLEŽITÉ INFORMACE

  • Důležité sdělení!
    Třídní schůzky proběhnou ONLINE v úterý 23.11.2021 od 16:30.                         Den otevřených dveří proběhne v úterý 7.12.2021 od 16:00.

Oldřich Kadlec

Oldřich Kadlec

První a třetí místo v kraji pro Gymnázium Děčín ve stolním tenise

V pátek 10. 1. 2020 se uskutečnilo krajské kolo ve stolním tenise chlapců a dívek v kategorii ZŠ - 8. a 9. třída a v kategorii střední školy. V dívčí soutěži jsme měli zastoupení v kategorii ZŠ. Náš tým dívek Gymnázia Děčín reprezentoval ve složení Lucie Hampejsová a Eliška Švihnosová. Děvčata si vedla velmi dobře a v celé soutěži ani jednou nezaváhala. Nejprve dívky Gymnázia Děčín porazily ZŠ Vojnovičova Ústí nad Labem 3:0, stejným poměrem pak i Gymnázium Žatec a ZŠ Jakuba Arbesa Most.  V posledním utkání si dokázaly dívky nakonec též vybojovat výhru v poměru 3:2 nad družstvem ZŠ Masarykova Litoměřice. Turnaj probíhal v herně stolního tenisu při Gymnáziu J. Jungmanna v Litoměřicích. Tímto krásným výsledkem si družstvo dívek Gymnázia Děčín zajistilo postup do republikového finále, které se bude konat v měsíci březnu. Blahopřejeme oběma hráčkám Lucii Hampejsové i Elišce Švihnosové k tomuto pěknému výsledku, děkujeme za vzornou a příkladnou reprezentaci naší školy a na RF jim budeme držet palce.

Ve stejný den a ve stejném místě probíhalo též krajské kolo středoškoláků. I v této kategorii mezi chlapci jsme měli zastoupení. Družstvo chlapců Gymnázia Děčín ve složení Vojtěch Grubr, Ladislav Valeška a Josef Prajs si vybojovalo nakonec třetí příčku a bronzové medaile. V turnaji nejprve podlehli domácímu favorizovanému týmu Gymnázia J. Jungmanna Litoměřice poměrem 1:4. Pak se zadařilo a dvakrát zvítězili nad družstvy SŠ Educhem Meziboří a Gymnázium Teplice vždy 4:0. V posledním dramatickém utkání o 2. místo nakonec nešťastně podlehli poměrem 3:4, což je posunulo na místo třetí. Děkujeme všem chlapcům za reprezentaci školy a přejeme hodně dalších podobných úspěchů.

 

 

 

Ve středu dne 11. 12. 2019 se uskutečnilo v tělocvičně na ZŠ Dr. Miroslava Tyrše v Děčíně okresní finále středních škol ve florbale. V letošním roce nevídaná účast osmi škol avizovala velkou konkurenci a tvrdé souboje o nejvyšší posty. Turnaj probíhal ve dvou skupinách po 4 týmech. Družstvo Gymnázia Děčín mělo ve své skupině Gymnázium Varnsdorf, VOŠ a SŠŘ a S Děčín a SPŠ lodní a TŘ Děčín. První dva soupeře ve skupině náš tým porazil 2:0 a 2:1 a se SPŠ lodní vybojoval remízu v posledních vteřinách utkání, to znamenalo postup do semifinále z prvního místa. V semifinále naši chlapci hladce porazili družstvo Gymnázia Rumburk 6:1 a ve finále pak po tvrdém, ale korektním a vyrovnaném utkání zvítězili nad EOA Děčín poměrem 1:0. Družstvo Gymnázia vyhrálo v okresním finále a zajistilo si tak postup do KF, které se uskuteční začátkem března 2020 v Litoměřicích. Blahopřejeme chlapcům k tomuto úspěchu a děkujeme za příkladnou sportovní reprezentaci naší školy. Družstvo hrálo ve složení, Trčka, Dašek, Záruba, Štulc, Černý, Žáček, Slavík, Vilímek v brance Valštýn. V soutěži družstvo vedl Oldřich Kadlec.

Strana 1 z 4

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru