DŮLEŽITÉ INFORMACE

  • Důležité sdělení!
    Schůzka s ředitelkou školy pro budoucí první ročníky: 20.6. v aule od 16:30 hod. čtyřleté studium. 21.6. v aule od 16:30 hod. osmileté studium.

JIŽNÍ WALES A LONDÝN – POZNÁVACÍ VÝJEZD TŘÍD V5.A a V6.A (30. 4. – 7. 5. 2022)

Týden jsem si moooc užila. Příroda byla neskutečná a my si uvědomili, že zvládáme mluvit i s rodilými mluvčími. Hned bych jela znovu.

Celkově jsem si to moc užila a jsem ráda, že jsme vůbec měli tu příležitost někam vyjet. Počasí nám také vyšlo krásně. Myslím, že by se dal výlet trochu lépe časově zorganizovat a mohli bychom strávit třeba dva dny v Londýně. Ale to je jen drobnost. Rodinu jsme měli suprovou, paní byla moc hodná. I jsem jí rozuměla?. Já mám i pocit, že jsem teď v angličtině trochu jistější. Že vím, že se domluvím. To je asi všechno. Hned bych jela znovu

wales

Poslední dubnovou sobotu jsme od budovy školy vyrazili přes Německo a Franci do Velké Británie. Umíte si jistě představit, že noční přejezd má svá pro i proti… Na ostrovy jsme se dostali Euro tunelem a první den strávili v městě Bath – římské lázně, muzeum módy i samotná prohlídka města stály za to, i když nás téměř po celou dobu pronásledovalo typicky anglické počasí. To se ale mělo postupně jen zlepšovat! K večeru si nás rozebraly hostitelské rodiny v přímořském městě Swansea – staly se na čtyři noci naším dočasným útočištěm. Nahlédnout do velšských domácností bylo pro mnohé z nás jednou z nejzajímavějších zkušeností. Další čtyři dny jsme nasávali atmosféru, přírodní krásy, kulturu i historické památky jižního Walesu. Jedním z highlightů byl zcela jistě výstup na nejvyšší vrchol oblasti – Pen y Fan (886 m) a dalším třeba prohlídka hlavního města Walesu, Cardiffu. I pro náš výjezd však platí „to nejlepší nakonec“. Poslední den jsme strávili v Londýně. V Londýně! Nechte si vyprávět, jak krásné město během naší návštěvy bylo, včetně nebe bez mraků a možnosti potulovat se kolem Leicester Square po vlastní ose.

wales1

wales2

Více obrázků naleznete zde

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru