• Projektový den 2024
    Projektový den 2024

DŮLEŽITÉ INFORMACE

• -
    Informace pro uchazeče přijímacího řízení v roce 2023/24: Místo konání přijímací zkoušky neovlivňuje pořadí škol uvedené na přihlášce.

První a třetí místo v kraji pro Gymnázium Děčín ve stolním tenise

V pátek 10. 1. 2020 se uskutečnilo krajské kolo ve stolním tenise chlapců a dívek v kategorii ZŠ - 8. a 9. třída a v kategorii střední školy. V dívčí soutěži jsme měli zastoupení v kategorii ZŠ. Náš tým dívek Gymnázia Děčín reprezentoval ve složení Lucie Hampejsová a Eliška Švihnosová. Děvčata si vedla velmi dobře a v celé soutěži ani jednou nezaváhala. Nejprve dívky Gymnázia Děčín porazily ZŠ Vojnovičova Ústí nad Labem 3:0, stejným poměrem pak i Gymnázium Žatec a ZŠ Jakuba Arbesa Most.  V posledním utkání si dokázaly dívky nakonec též vybojovat výhru v poměru 3:2 nad družstvem ZŠ Masarykova Litoměřice. Turnaj probíhal v herně stolního tenisu při Gymnáziu J. Jungmanna v Litoměřicích. Tímto krásným výsledkem si družstvo dívek Gymnázia Děčín zajistilo postup do republikového finále, které se bude konat v měsíci březnu. Blahopřejeme oběma hráčkám Lucii Hampejsové i Elišce Švihnosové k tomuto pěknému výsledku, děkujeme za vzornou a příkladnou reprezentaci naší školy a na RF jim budeme držet palce.

Ve stejný den a ve stejném místě probíhalo též krajské kolo středoškoláků. I v této kategorii mezi chlapci jsme měli zastoupení. Družstvo chlapců Gymnázia Děčín ve složení Vojtěch Grubr, Ladislav Valeška a Josef Prajs si vybojovalo nakonec třetí příčku a bronzové medaile. V turnaji nejprve podlehli domácímu favorizovanému týmu Gymnázia J. Jungmanna Litoměřice poměrem 1:4. Pak se zadařilo a dvakrát zvítězili nad družstvy SŠ Educhem Meziboří a Gymnázium Teplice vždy 4:0. V posledním dramatickém utkání o 2. místo nakonec nešťastně podlehli poměrem 3:4, což je posunulo na místo třetí. Děkujeme všem chlapcům za reprezentaci školy a přejeme hodně dalších podobných úspěchů.