DŮLEŽITÉ INFORMACE

  • Důležité sdělení!
     Pro přijímací řízení do čtyřletého oboru vzdělávání s maturitní zkouškou, stanovuje ředitelka, že v přijímacím řízení pro šk. rok 2021/2022 se jednotná přijímací zkouška ani školní přijímací zkouška nekoná.

Kariérní den na Gymnáziu Děčín

Dne 7. listopadu 2019 připravila Agentura Czech-us ve spolupráci se školou pro studenty maturitních ročníků tzv. Kariérní den.

Na projektu kariérního poradenství se podílela řada organizací, firem a velkých renomovaných společností, které v přípravné fázi vyvěsily škálu pracovních pozic v oblasti IT, marketingu, logistiky, technologie, obchodu a dalších služeb. Potenciální místa nabízely ČSOB, VZP, Agentura Czech-us a z místních firem se představily Podmokelská obchodní a.s. RYKO a LENATRANS s.r.o. Maturanti se online hlásili na publikované „virtuální pozice“, kam předem zaslali motivační dopisy spolu s životopisy v české i anglické verzi.

V úvodu celé akce zástupci jednotlivých firem prezentovali svoji společnost. Poté si každý student na vlastní kůži vyzkoušel skutečný pracovní pohovor pod vedením zkušených personalistů. Všichni dostali zpětnou vazbu k motivačním dopisům a byl s nimi prokonzultován životopis, zjistili, čeho se vyvarovat, co zlepšit, aby byli co nejvíce zapamatovatelní a dozvěděli se, jak se připravit na výběrové řízení, aby nezapadli mezi ostatními kandidáty.

Stánek Czech-us nabídl posluchačům nejen poutavé informace o studijních a pracovních možnostech v zahraničí, ale rovněž zde byl k dispozici specialista na kariérní poradenství, který byl hojně oslovován. Novinkou letošního Kariérního dne byla přítomnost děčínské společnosti Supportpsych s.r.o. Psychologická poradna prostřednictvím lékaře a zdravotní sestry nabízela studijní poradenství v oblasti medicíny.

Po ukončení pohovorů následovalo vyhodnocení a zpětná vazba od jednotlivých zaměstnavatelů, personalistů. Studenti si odnesli užitečné kontakty, řadu propagačních pozorností a ti nejúspěšnější v jednotlivých skupinách i věcné dary.

Děkujeme především agentuře Czech-us, která tento projektový den pro maturanty uspořádala, děkujeme všem zúčastněným studentům za seriózní přístup a firmám a organizacím za spolupráci na dni, který pomohl studentům nahlédnout do reálné budoucnosti.

Fotogalerii projektového dne zde.

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru