• Maturanti ve Vídni
    Maturanti ve Vídni
  • Výměnný pobyt v Nantes
    Výměnný pobyt v Nantes
  • Kariérní den na Gymnáziu Děčín
    Kariérní den na Gymnáziu Děčín

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Česko – německý hudební projekt

Ve dnech od 3. do 8. června se sbor Gymnázia Děčín zúčastnil soustředění s německým orchestrem a sborem v Bavorsku. Obec, kde naši žáci strávili většinu času, se nazývá Saldenburg. Všichni byli ubytovaní v Mládežnické ubytovně Saldenburg poblíž jezera Mühlweiher.

Naši sboristé si zde našli mezi hráči a zpěváky mnoho nových kamarádů a procvičili si své znalosti německého jazyka. Postupně se všichni sblížili natolik, že ze dvou sborů vznikl jeden velký studentský sbor s orchestrem. Kromě pěveckých zkoušek se náš sbor podílel i na nacvičování samotného muzikálu.  Své pěvecké dovednosti si všichni navzájem ukázali také u táborového ohně.

Poslední den soustředění se celé česko-německé těleso přesunulo do Řezna, kde se letos konaly Sudetoněmecké dny, v rámci kterých jsme si některé části muzikálu poprvé vyzkoušeli před publikem.

I přes dlouhou cestu, vyčerpávající horka a dlouhé hodiny zpívání a nacvičování si všichni tento týden v Bavorsku moc užili. Studenti i učitelé mají opět nové zážitky, nové vzpomínky a mnoho nových přátel.

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru