DŮLEŽITÉ INFORMACE

  • Důležité sdělení!
    I pro rok 2022/23 plánujeme přípravné kurzy pro žáky 5. a 9. tříd, které začnou 12.12.22. Další informace postupně zveřejníme. Den otevřených dveří bude 13.12.22 od 16:30 hod.

Exkurze do NP České Švýcarsko

Dne 4. 6. 2019 se uskutečnila zeměpisně-biologická exkurze třídy V4A do NP České Švýcarsko. Jejím cílem bylo seznámit se s geologickým vývojem, podnebím, vodstvem a ochranou přírody v NP ČŠ a CHKO Labské pískovce.

Trasa vedla z Vysoké Lípy po žluté k rozcestníku Pod Šaunštejnem a pokračovala po červené zpět do Vysoké Lípy v délce cca 10 km. Vedla směrem na Šaunštejn, dále po České silnici, kolem skalní kaple Kny a pískovcové skály Pohovka, k Rudolfovu kameni, přes Purkratický les, dále na Vilemíninu stěnu a na vyhlídku Mariina skála.

Procházeli jsme jednou z nejkrásnějších oblastí NP a Labských pískovců s velkým výškovým převýšením a mnoha skalními schody. Protože bylo velmi teplé slunečné počasí, mohli jsme zažít na vlastní kůži teplotní inverzi pískovcových skal – po výstupech na rozpálené plošiny skalních vrcholů jsme se na chvíli mohli ochladit v  hlubokých roklích a úzkých skalních průrvách.

Po cestě vystupovali jednotliví žáci jako průvodci s připravenými referáty o NP ČŠ a CHKO Labské pískovce. Připomněli jsme si, kdy byl vyhlášen, jaké útvary se chrání, nejznámější místa a objekty, hlavní dřeviny, problém invazivních rostlin (např. borovice vejmutovky), vysazování lososů do říčky Kamenice a mnoho dalšího. Žáci se věnovali i rodu Kinských, který významně přispěl k rozvoji této oblasti.

Exkurze byla sice náročná, ale velmi zdařilá, a vyšlo nám i počasí.

Mgr. Dana Náhlíková, Mgr. Dana Šonková

 

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru